دوشنبه 30 مهر 1397
شنبه 25 فروردین 1397 - 18:43:53 چاپ

نوبخت: حقوق کارمندان دولت یکسان می‌شود

اقتصاد > اقتصاد کلان - مهر نوشت: رئیس سازمان برنامه و بودجه از ارسال لایحه اصلاح قانون خدمات کشوری به مجلس، با هدف یکسان سازی حقوق کارکنان دولت خبر داد.

محمدباقر نوبخت در خصوص افزایش حقوق کارکنان که اخیرا از سوی وزارتخانه های کشور و جهاد کشاورزی مطرح شده، گفت: همه مباحث مربوط به حقوق دستمزدها و فوق العاده‌ها را در قانون مدیریت خدمات کشوری دیده ایم و قرار است اصلاح و یکپارچه شود، لایحه اصلاحی آن اکنون در نوبت بررسی مجلس است.

وی در خصوص انتخاب قیمت ۴۲۰۰ تومان برای دلار توضیح داد: در جلسه ستاد اقتصادی، پیشنهادات مختلفی ارائه شد و در نهایت همه استدلال ها و محاسبات مطرح شد و آنچه که قابل اجرا و مبانی آن همه را قانع کرد، این بود که با ۴۲۰۰ تومان می توانیم اقدام را انجام دهیم، ضمن اینکه مدت ها بود که می خواستیم سیاست یکسان سازی نرخ ارز را انجام دهیم، در حال حاضر تقریبا این کار صورت گرفته است همه نیازهای واقعی کشور با رقم ۴۲۰۰ پاسخ داده می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به مصوبه مجلس در قانون بودجه سال ۹۷، اظهار داشت: مجلس در مبحث ارز قانون بودجه تصویب کرده است که اگر دولت به هر دلیلی برای تنظیم بازار نرخ ارز را به جای ۳۵۰۰ تومان هر عدد دیگری در نظر گرفت، درآمد جدیدی کسب و این منبع درآمدی جدید در ردیف های مصرفی مشخصی هزینه شود، بنابراین مازاد درآمد ارز به خزانه واریز و باید متناسب با سر فصل هزینه ها استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشکل کمبود منابع ارز را نداریم، بیان داشت: در حال حاضر مشکل این نیست که منابع ارزی ما تقلیل پیدا کرده است، بلکه صادرات نفتی ۵۰ دلار است، منابع صادراتی غیر نفتی ۴۶ میلیارد دلار وجود دارد، ۹۰ میلیارد دلار منابع ارزی داریم.

نوبخت با انتقاد از ایجاد سلسله تقاضای های جدید غیرواقعی گفت: ما حق نداریم منابع مردم را که از نفت و صادرات حاصل می شود را به آسانی در اختیار عده ای قرار دهیم تا در کشورهای همسایه خانه و ویلا بخرند، ما حق نداریم منابع را در شرایط که فشار جهانی بر جمهوی اسلامی است و تهدید می کنند که ما را از نظر اقتصادی تحریم خواهیم کرد از دست بدهیم بلکه باید مدیریت بر عرضه و تقاضا داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور در خصوص جایگزینی یورو در مبادلات، اظهار داشت: شکی در این نیست که می خواهیم دلار را از محاسباتمان کنار بگذاریم و در حوزه یورو کار کنیم چرا که یورو مانند دلار در وضعیت تحریمی قرار ندارد.

وی با تاکید بر اینکه نظر رسمی دولت درباره ارز تغییر نکرده، تاکید کرد: دولت بیان خود را در زمینه ارز تغییر نداده است، همواره گفته ام دولت با افزایش غیرطبیعی و غیر متعارف نرخ ارز مخالف است، درست بود پولی به دست دولت می آید اما به دلیل نارضایتی مردم روند افزایشی دلار به نفع دولت نبود، دولت تحت هیچ شرایطی اعتقاد ندارد که دلار افزایش پیدا کند ما پول کمتری داشته باشد اما ثبات اقتصادی و رفاه مردم را داشته باشیم راضی هستیم.

35225

 

12 دیدگاه
 • بی نام
  شنبه 25 فروردین 1397 - 19:44:34
  پاسخ
  2 0

  ازبازنشستگان بیچاره چی

 • بی نام
  شنبه 25 فروردین 1397 - 20:08:58
  پاسخ
  5 0

  بله حقوق ها یکسان میشه به شرطی که امتیازات شغلی رو محرمانه بالا نبرید و همه وزارت خانه ها دولتی حساب شوند حتی وزارت نفت

 • معلمی
  شنبه 25 فروردین 1397 - 20:28:39
  پاسخ
  1 0

  انشاا....زود در مجلس بررسی و تعیین تکلیف شود

 • بی نام
  شنبه 25 فروردین 1397 - 21:01:05
  پاسخ
  0 3

  اروپا دشمن هست به علاوه چرا باید یورو را تقویت کنیم؟ چرا یوان که ارز بین المللی هست را انتخاب نکرده اید؟ چین با در دست داشتن 25 درصد از اقتصاد دنیا در حال حاضر قوی ترین اقتصاد جهان می باشد

 • بی نام
  شنبه 25 فروردین 1397 - 23:40:35
  پاسخ
  2 0

  دروغ میگی کع حقوق کارمندا رو یکی میکنید. این همه قصه ها برا عدم افزایش حقوق کارگرا بود بعد وزارتخانه ها رو ۵۰ درصد افزایش حقوق دادید. خاک بر سر ما که برا روحانی نصف روز تو صف رای بودیم.

 • کی هان
  یکشنبه 26 فروردین 1397 - 07:51:22
  پاسخ
  3 0

  در زمان ریاست احمدی نژاد هم همچین حرفی زده شد ....ولی حرف بود ...چرا در بین سازمان و ادرارات و وزارتخانه ها اینقدر تفاوت حقوق هست؟؟؟؟ چرا یکی پشت سر هم وام صد میلیونی میگره یکی هم گیر 5میلیون؟؟؟چرا این این حرف که ما باید به فلان سازمان برسیم حقوق و مزایای خوبکه دزدی نکنند.؟؟

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 11:24:23
  پاسخ
  0 0

  مهندس نوبخت راست می گوید تمام دستگاهها 35 درصد فوق العاده ویژه دادند واسفند 96 امور مالیاتی و دارایی 50 درصد حقوقشان را بالا بردند حداقل یک میلیون تومان اما وزارت بهداشت فقط به کارکنان وزارتخانه داده نه به سایر کارکنان جناب نوبخت آقای بدبخت 2 میلیون تومان حقوق ما از سایر دستگاهها کم است ؟ عجب یکسانی ؟؟؟؟؟؟

 • ....یعقوب
  پنجشنبه 3 خرداد 1397 - 10:21:12
  پاسخ
  0 0

  این سخنگوی دولت خیلی زحمت میکشد.... امانمیدانم چرا حقوقم زیر دومیلیون. تومان است.پس. اگه حق ایثاری من اگه نمیداد .چی میشد.

 • بی نام
  دوشنبه 18 تیر 1397 - 22:56:13
  پاسخ
  0 0

  جناب آقای نوبخت سلام وقت بخیر خدا قوت میخوام بگم چرا اینهمه ساز همسان سازی حقوق نواختی اجرا نشد یعنی شما فر مودید حقوق بازنشستگان با شاغلان باید حدود ده الی پانزده درصد تفاوت داشته باشد ایا اینطور شد نه چرا همش حرف میزنید ولی عمل نمیکنید چرا همیشه دم مصرف انرژی ایران میزنید که اروپا چنان مصرف میکند چرا یک بار نگفتی حقوق اروپاییها اینقدره چرا یک بار نگفتی باز نشستگان اروپا در رفاهند شما فکر میکنی هیچکس انیهارا نمیداند اگر این فکر دارید زههی خیال باطل

 • بی نام
  دوشنبه 18 تیر 1397 - 23:07:36
  پاسخ
  0 0

  همسلن سازی حقوق بازنشستگان دروغی بیش نبود بنده وقتیکه بازنشست شدم مدیر امور اداری یه سازمانی بودم بمن سیصدو پنجاه هزار تومان اضافه شد که الان 26500000ریال شده درصوریتکه مدیر اداری همان سازمان الان میگیره 29500000ریال کجای این همسان سازی است

 • بی نام
  دوشنبه 18 تیر 1397 - 23:20:22
  پاسخ
  0 0

  سلام اقای نوبخت بعد چهل سال تازه میخوای حقوق کامندان یکسان کنید بابا ایوالا ما این سی سال که میگوییم چرا در یک کشور با چند قانون وجود داشته باشد بانک یه قانون شرکت نفت . شرکت گاز . ووزارتخانه های دیگر هر کدام برای خود قانونی دارند .گناه من چیه که شرکت گاز استخدام نشدم بهزیستی استخدام شدم . والا همه ناراضیند و باعش هم دولته کمی هم بفکر بازنشسته باشید

 • بی نام
  سه شنبه 19 تیر 1397 - 06:36:03
  پاسخ
  0 0

  جناب آقای دکتر نوبخت باسلام خسته نباشید یکبار برای همیشه سروسامانی به حقوق بازنشستگان کشوری بدهید چرا الحق ولانصاف حقوقشان کم است وکارمندی که الان بازنشسته میشود حقوقش خیلی بالاتر از بازنشسته ای است که ده سال پیش باز نشست شده یا همان همسان سازی با شاغیلین اجرایی نمایید متشکرم

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

پربیننده‌ترین