سه شنبه 29 خرداد 1397
سه شنبه 22 خرداد 1397 - 20:15:20 چاپ

وزارت دفاع: اکثر فعالیت‎های اقتصادی نیروهای مسلح واگذار شده یا درحال واگذاری است

سیاست > نظامی - ایلنا نوشت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درخصوص آخرین وضعیت واگذاری بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح به بخش خصوصی اعلام کرد: فعالیت‌های اقتصادی بخش‌های مرتبط با نیروهای مسلح اکثرا واگذار شده یا در حال واگذاری است.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در نشست خبری سخنگوی دولت با موضوع «آخرین وضعیت واگذاری بنگاه‌‌‌های اقتصادی نیروهای مسلح به بخش خصوصی»، تاکید کرد: فعالیت‌های اقتصادی بخش‌های مرتبط با نیروهای مسلح اکثرا واگذار شده یا در حال واگذاری است.

در پاسخ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آمده است: همانگونه که قبلاً گفته شده است برابر سیاستهای اتخاذ شده و در راستای اصل ۱۴۷ قانون اساسی، نیروهای مسلح در زمان صلح از ظرفیت‌های خود برای سازندگی و توسعه کشور استفاده خواهند کرد.

براساس تدابیر اتخاذ شده، فعالیت های اقتصادی بخش های مرتبط با نیروهای مسلح مثل بنیادهای تعاون ساماندهی گردیده و اکثر آنان واگذار شده و یا در حال واگذاری است.

براساس درخواست و نیازهای دستگاه‌های مختلف دولت در محورهای سازندگی، توسعه داخلی و محرومیت‌‌‌زدایی کشور، نیروهای مسلح با بهره گیری از ظرفیت‌‌‌‌‌های خالی خود در کمک‌‌‌رسانی به دولت، پروژه‌‌‌‌های زیرساختی و توسعه‌‌‌ای را به انجام می‌‌‌رسانند.
2727

 

کلید واژه‌ها : نیروهای مسلح - وزارت دفاع -
وبگردی