پنج شنبه 29 شهریور 1397
پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 01:03:44 چاپ

روحانی: تلاطم بازار دلیل اقتصادی ندارد

ما امروز با شرایط جدیدی در کشور روبه‌روییم | نا امیدی به معنای تسلیم در برابر بدخواهان است

سیاست > دولت - رئیس جمهوری با فراخوانی یکپارچگی رسانه‌ای در برابر جنگ روانی دشمن، رسانه‌ها و اهل آن را امانتداران مردم دانست و تاکید کرد: تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد و رسانه ها در خط مقدم شکستن جنگ روانی دشمن هستند و ما قادریم بر جنگ روانی دشمن فائق شویم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار صمیمی با جمعی از اصحاب رسانه با بیان اینکه رسانه ها در خط مقدم شکستن جنگ روانی دشمن هستند و ما قادریم بر جنگ روانی دشمن فائق شویم، اظهار امیدواری کرد تا این جلسه آغازی جدید برای توسعه همکاری همگانی در راستای تثبیت منافع ملی باشد. اصحاب رسانه امروز نسبت به گذشته وظیفه و مسئولیت سنگین‌تری را بر عهده دارند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه نگرانی نسبت به آینده کشور ایرادی ندارد، گفت: آن نگرانی خوب است که منتهی به عزم بیشتر، تصمیم استوارتر، انسجام قوی‌تر و برنامه‌ای بهتر برای پیشبرد امور و رفع نگرانی‌ها شود.

روحانی با بیان اینکه به هیچ عنوان ناامیدی در کشور را نمی‌پسندم، خاطر نشان کرد: ناامیدی پایان ماجراست و اگر تسلیم شدن برای هر ملتی ناپسند و زشت است، ناامیدی، تسلیم شدن در برابر بدخواهان است.

رئیس جمهوری با بیان اینکه باوجود نگرانی‌ها و مشکلاتی که در بخش‌های مختلف کشور وجود دارد چرا باید به آینده کشور، نظام و انقلاب، ناامید باشیم، تصریح کرد: ما امروز با شرایط جدیدی در کشور روبرو هستیم.

روحانی با اشاره به برخی اظهارنظرها نسبت به اینکه عنوان می‌کنند، پای صندوق رأی رفتیم و نتیجه‌ای ندیدیم، افزود: هم صندوق انتخابات سال 92 و هم صندوق سال 96 دستاوردهای بسیار روشنی دارد که نمونه آن، آمار اخیر بانک مرکزی درباره رشد اقتصادی است که براساس آن در سال 96 رشد اقتصادی 4.4 دهم درصدی داشتیم.

رئیس جمهوری افزود: ما از رشد منفی در کشور به رشد مثبت اقتصادی رسیده‌ایم و چرا باید از صندوق رأی ناامید باشیم.

روحانی با بیان اینکه در سال‌های قبل از دولت یازدهم اشتغال خالص حدود 12 هزار نفر بوده و این رقم در سال گذشته 800 هزار نفر بوده است، گفت: در حالی که وارد کننده گندم و بسیاری از نیازمندی‌های دیگر بودیم، 3 سال است که نیاز به وارد کردن گندم نداریم و امسال حتی در شکر و دانه‌های روغنی نیز این نیاز برطرف شده است. 

رئیس جمهوری ادامه داد: پیشرفت روستاهای کشور در بخش‌های مختلف از جمله برق، راه و گاز، قابل مقایسه با زمان قبل از دو صندوق رأی گذشته نیست.

روحانی تأکید کرد: باوجود مشکلی که در برجام پیش رو داریم و یکی از امضاء کنندگان از توافق خارج شده، اما خوشحالیم که نظام جمهوری اسلامی به گونه‌ای رفتار کرده که امروز همه کشورها بجز چند کشور که تعدادشان از انگشتان دست هم کمتر است، آمریکا را محکوم کرده و ایران را مورد تجلیل خود قرار می‌دهند و این در 40 سال گذشته بی‌سابقه است که قریب به اتفاق کشورهای جهان کار ملت را تجلیل و اقدام بدخواهان را محکوم کنند.

رئیس جمهوری با طرح این سئوال که در تاریخ شورای امنیت، کدام کشور است که پرونده آن در چارچوب فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد به شورای امنیت رفته باشد و بتواند بدون ذلت از آن خارج شود،گفت:ما نگذاشتیم که جنگ بر ما تحمیل شود و سر در برابر دشمن نیز فرود نیاوریم.

روحانی گفت: برای اولین بار در تاریخ سازمان ملل متحد حق غنی‌سازی برای ایران لحاظ شده البته استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای حق همه کشورهاست، اما تاکنون شورای امنیت این حق را به کشوری نداده و تنها برای جمهوری اسلامی ایران این حق را تصریح کرده است.


روحانی یادآور شد: در تولید گازوئیل به خودکفایی رسیده‌ایم و در تولید بنزین نیز با برنامه‌ریزی صحیح در مصرف تا پایان سال به خودکفایی خواهیم رسید. وضعیت سرمایه‌گذاری در کشورمان امروز برخلاف سال‌های قبل‌تر مثبت شده است.

وی افزود: علیرغم همه فشارها، فضای مجازی در اختیار مردم را گسترش دادیم و شما به عنوان اصحاب رسانه، نظر بدهید که آیا این دستاورد دولت با وجود مخالفت‌های فراوان و سنگین کار بزرگی نبوده است.

رئیس جمهوری در ادامه با طرح این سئوال که چرا باید موضوع پشیمان بودن از صندوق رأی را مطرح کنیم، اظهار داشت: صندوق رأی تنها راه‌حل مشکلات پیش روی ماست و جدا شدن از صندوق یعنی جنگ داخلی و تسلیم شدن در برابر دشمن. شاید حل بعضی از مشکلات سخت باشد، اما برای حل همین مشکلات نیز راهی جز رجوع به صندوق آراء نداریم.

روحانی تصریح کرد: هیچگاه ناامید نبوده و نیستم و امروز نیز با وجود فشارهای سنگین، اما از آینده کشور، مردم و نظام ناامید نیستم و کاملاً و بسیار هم به آینده امیدوارم.

رئیس جمهویر خاطر نشان کرد: نباید مسئله جدید یا دشمنان جدید بسازیم بلکه باید مسایل را شناخته و حل و فصل کنیم و با شناخت دقیق دشمن برای پایان دشمنی‌ها تلاش کنیم. نباید در رسانه‌ها توقعات مردم را بیجا بالا ببریم، چرا که بالا بردن بی‌حساب توقعات مردم یعنی ایجاد ناامیدی در آنها، بلکه باید توقعات را در حد مقدورات و توان ملی سامان و پاسخ دهیم.

روحانی با بیان اینکه امروز بار سنگینی بر عهده شما اصحاب رسانه قرار دارد، گفت: امروز مشکل اصلی ما، مشکل اقتصادی، فرهنگی و یا امنیتی نیست، بلکه مشکل اصلی امروز ما جنگ روانی است. بزرگترین غم برای یک ملت زمانی است که رسانه‌های بیگانه مرجع او باشند. در کمتر جایی دیده‌ام که یک ملت اینگونه به رسانه‌های بیرونی اعتنا کنند، این وضعیت باید اصلاح شود و رسانه‌های داخلی مرجع اطلاع‌رسانی به مردم باشند.

رئیس جمهوری اضافه کرد: مرجع افکار عمومی مردم باید رسانه‌های داخلی و رسانه‌های دارای نام و نشان باشند نه رسانه‌های بی نام و نشانی که در فضای مجازی به راحتی هر چه می‌خواهند می‌گویند و با القاء و تخریب باعث انحراف مسیر افکار عمومی می‌شوند.

روحانی اظهار کرد: دولت همواره از انتقاد مشفقانه و دلسوزانه استقبال کرده و آن را به نفع دولت و کشور دانسته و می‌داند، اما تخریب، تهمت و دروغ نه تنها باعث تضعیف دولت و نظام بلکه بالاتر از آن باعث تخریب مبانی اخلاق می‌شود؛ انتشار اخبار دروغ دادن آدرس غلط به مردم و ناامید کردن آنها از آینده است.

رئیس جمهوری از همه رسانه‌ها خواست که تمام توان و تلاش خود را برای صداقت و ادای امانت بکار گیرند و تصریح کرد: شما اصحاب رسانه امانتدار افکار مردم هستید. اصل و جوهره دین، صداقت و ادای امانت است و شما باید بیش از هر کسی به این مهم توجه کنید.

روحانی خاطر نشان کرد: به عنوان رئیس جمهور امانتدار و زیر دین میلیون‌ها رأیی هستم که مردم به من دادند و معتقدم کاری که امروز باید انجام دهیم این است که باید همه دست به دست هم دهیم تا بر جنگ روانی دشمن فائق شویم.

رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه ملت ایران در جانب حق قرار دارد و بر باطل پیروز خواهد شد، گفت: درست است که همه دولت‌های آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون دشمن ملت ایران بودند، اما دشمنی هم حد و چارچوبی دارد .ما در تاریخ قاتل کم نداشته‌ایم اما همه آنها شمر نبودند، خائن زیاد داشته‌ایم اما ابن ملجم یکی بیشتر نداشته‌ایم؛ همه دولت‌های آمریکا دشمن ملت ایران بودند، اما رئیس دولت فعلی بدتر، خبیث‌تر و با نقشه‌های شوم‌تر از دولت‌های قبلی است.

روحانی با تأکید بر اینکه باید بدخواهانی را که خواست‌شان شکستن ملت ایران است، شکست دهیم، افزود: شما اصحاب رسانه باید بار سنگین مقابله با جنگ روانی دشمن را که امروز بالاتر و مؤثرتر از جنگ اقتصادی و فرهنگی علیه ما جریان دارد، برعهده بگیرید.

رئیس جمهوری با اشاره به نوسانات در بازار ارز، خودرو و سکه در ایام اخیر، گفت:آمار مستند گواه آن است که تولید خودرو، سکه و تأمین منابع ارزی کشور نسبت به پارسال حتی از رشد برخوردار بوده و نوسانات و تلاطم‌هایی که این روزها در بازار شاهد آن هستیم بیش از آنکه ریشه در واقعیت داشته باشد، ناشی از جنگ روانی است.

روحانی اصحاب رسانه را نیروهای خط مقدم جبهه جنگ روانی توصیف کرد و اظهارداشت: امروز آزمایش بزرگی پیش روی شما اصحاب رسانه و دولت قرار دارد. اینکه رسانه شما چقدر تیراژ دارد یا چه تعداد خواننده دارد، مهم است، اما مهم‌تر از آن این است که کسی که اخبار و مطالب شما را می‌خواند، در پایان کار امیدش افزایش یافته و یا نا امید شده است.

رئیس جمهوری افزود: اگر پایان یک برنامه رسانه ملی، افزایش اعتماد، انسجام ملی و سرمایه اجتماعی باشد، می‌توان گفت این رسانه موفق بوده، اما اگر حاصل کار افزایش ناامیدی باشد، قطعاً باید عملکرد آن را ناموفق ارزیابی کنیم.

روحانی تصریح کرد: رمز موفقیت ما مقاومت و ایستادگی است. اگر بترسیم و یا سست وخسته شویم و یا احساس شکست کنیم، پیروز نخواهیم شد. منکر وجود مشکلات نیستم، اما می‌خواهم به قدرت بزرگ رسانه‌ها اقرار و تأکید کنم و بگویم که اگر همه دست به دست هم بدهیم، پیروز خواهیم بود.

پیش از سخنان رئیس جمهوری در این دیدار چند تن از اساتید روزنامه‌نگاری و مطبوعات و پیشکسوتان و پژوهشگران رسانه و مسایل اجتماعی به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

عباس عبدی روزنامه‌نگار و پژوهشگر مسایل اجتماعی با اشاره به اوضاع جامعه در بخش‌های مختلف به ضرورت تقویت وحدت و انسجام در راستای رفع نگرانی‌ها و حل مشکلات کشور، تأکید کرد.

بیژن مقدم روزنامه‌نگار و پیشکسوت عرصه مطبوعات با اشاره به خروج آمریکا از برجام، تعامل با جهان را سیاستی حکیمانه و همیشگی دانست و گفت: تعامل با جهان هرگز به معنای سازش و غفلت از ظرفیت‌های داخلی نیست و ملت ایران می‌دانند که آمریکا جز دشمنی با این ملت هدف دیگری ندارد.

وی افزود: معتقدیم کسانی که برای شکست دولت روزشماری می‌کنند نه دل در گرو انقلاب دارند و نه به فکر مصالح کشور هستند. از این رو باید تلاش کنیم تا به دولت در راستای پیشبرد برنامه‌هایش کمک کنیم.

مهدی رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق با اشاره به برخی مشکلات رسانه‌ها از جمله در حوزه اقتصاد رسانه‌ای به بیان دیدگاه‌ و پیشنهادات خود برای برون رفت از این مشکلات پرداخت و از دولت و مسئولان کشور خواست تا نسبت به شنیدن نظرات متخصصان و فرهیختگان اهتمام بیشتری نشان دهند.

عذرا فراهانی روزنامه‌نگار و پژوهشگر مطبوعات نیز با اشاره به برخی از مشکلات روزنامه‌نگاران و خبرنگاران از جمله عدم امنیت شغلی، تعطیلی نشریات و رسانه‌ها به واسطه مشکلات اقتصادی، خواستار توجه بیشتر دولت به این قشر شد.

6464

کلید واژه‌ها : حسن روحانی - ریاست جمهوری - رسانه -
60 دیدگاه
 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 01:25:08
  پاسخ
  81 0

  رشد اقتصادی؟ بله به قیمت اسمی رشد 4 درصدی که هیچی رشد 400 درصدی داشته ایم. بر اساس قیمت های سال پایه محاسبه بفرمایید تا ببینید نرخ رشد چگونه است. ضمنا بد نیست رشد ارز، سکه، خودرو، مسکن و ... را هم ببینید.

  • بی نام
   جمعه 25 خرداد 1397 - 09:46:56
   8 1

   بهترین راه برای حفظ ارزش پول ملی پیوستن به کمپین سراسری نه هر ایرانی به خرید سکه و ارز است.

  • بوئين زهرا
   جمعه 25 خرداد 1397 - 18:50:50
   2 0

   برای کسی که به اذعان خودش ، بار اعظم مشکلات حال رو روانی میدونه و نه واقعی نباید شعر گفت و باید مدیحه سرایی بشه براش ؟؟؟

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 01:35:05
  پاسخ
  54 0

  علی برکت الله

 • محسن
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 02:06:44
  پاسخ
  77 0

  هنوز امید داشته باشیم؟؟ هنوز به شعار ها گوش بدیم؟؟ شعار تا کی؟؟

 • عادل امیدوار
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 02:23:35
  پاسخ
  45 0

  این تلاطم بازار؛ نتیجه بی اعتمادی و بی اطمینانی مردم به سیستم بانکی و موسسات مالی اعتباری ایران است که با تصمیمات نابخردانه و عجولانه مسولین بانک مرکزی به یکباره نرخ سود ها را کاهش داده و موسسات مالی را بطور عجولانه بستند و برایشان مانع تراشی کردند و پولهای مردم را بلوکه کردند . مسولین بانکی به امید اینکه با این کار مردم سرمایه های خود را به بورس می آورند این کار را کردند غافل از اینکه تا اعتماد و فرهنگ مردم نسبت به بورس بالا نره . این کار شدنی نیست بنظر بنده ریشه این تلاطم ناشی از بی اعتمادی مردم نسبت به نظام مالی ، پولی و بانکی کشور است .الان این سرمایه های سرگردان همانند سیلی خروشان و مخرب به هر سمتی مثل ارز،سکه ، مسکن و خودرو هجوم ببردمخرب و خطرناکه

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 02:41:11
  پاسخ
  57 0

  اقای روحانی با دلار ۴۲۰۰ آهن وارد کنید بخدا ظلمه پول جمع کردیم خونه بخریم همش کشک شد همه چیز بالا رفت رو قیمت خونه اثر گذاشت یک سال بود تو مسکن یکم پول خوابوندیم الان دیگه نمیتونیم بخریم صاحبخانه کلی کشیده روی رهن برای قرارداد الان باز حرفشو عوض کرد بالاتر برد . قیمت آهن از ۴۰ تومن رسید به کیلویی ۸۰ . آقای روحانی خواشا همین فردا رسیدگی کنید . چرا کارخانجات داخلی تو همین چند روزه باید ۳۰۰ بکشن رو قیمت میلگرد . بیارید پایین . بخدا حقوقی نمونده برای نفس کشیدن . لطفا منتشر کن شاید یکی ببینه و سرو سامون بده

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 03:45:07
  پاسخ
  26 4

  آقای روحانی عزیز. باید اون حداقلی ها را گردن بزنید تا حداکثری دوباره دور شما جمع شوند. روز قدس خیلی ها به فراخوان شما آمدند و اینکارها نیاز به پاسخ از سوی شما دارد. اگر این رفت و برگشت را مردم حس نکنند رسانه هم نمی تواند کاری کند. نیاز به عمل داریم تا جلوی ناامیدی مردم را بگیریم.

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 04:02:53
  پاسخ
  62 2

  بگو من دلیل اقتصادی شو نمیفهمم. وگرنه دلایل متعدد اقتصادی برای مشکلات اقتصادی ایران هست.

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 04:09:30
  پاسخ
  70 2

  مرد حسابی ملت دارن از نداری بفنا میرن تو از امید میگی؟چشمتونو باز کنید تا دیر نشده؟اون با اون سن کمش اوونقدر مرد بود که چشمشو قبل اینکه دیر بشه باز کنه

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 05:39:02
  پاسخ
  41 1

  دلیل اش رو باید تو آینه ببینی جناب رییس

 • رضا
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 07:54:48
  پاسخ
  23 3

  روحانی مچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچکریم

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 08:31:14
  پاسخ
  55 1

  روحانی: تلاطم بازار دلیل اقتصادی ندارد ..... بعععله...... می دونیم....... دلیلش مدیریت ناکارآمدو بی خیالیه دولته.........

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 08:47:03
  پاسخ
  37 1

  اره دلیلش حباب و دشمن و ایناست

 • بدون نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 08:51:02
  پاسخ
  19 0

  پس دليلش چيست

 • امیرحسین
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 08:52:02
  پاسخ
  7 40

  سلام آقای روحانی ، آن روز که کاندید شدید ، مفهموم تعامل سازنده با جهان را بیان نکردید ، ای کاش همون روز می گفتید ، تعامل با جهان هرگز به معنای سازش و غفلت از ظرفیت‌های داخلی نیست و ملت ایران می‌دانند که آمریکا جز دشمنی با این ملت هدف دیگری ندارد. اگه همون روز اینو می گفتی ، بهتون رای نمی دادم

 • امیرحسین
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 08:53:33
  پاسخ
  39 1

  جناب رئیس جمهور ، شما تلاطم های اقتصادی و جنگ روانی می دونید ، در صورتی که واقعا بصورت عملی ما داریم حس می کنیم این تلاطم ها رو ، این جنگ روانی به واقعیت پیوسته

 • امیرحسین
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 08:55:07
  پاسخ
  45 0

  چرا می گویید دلار 4200 تومان است ، در صورتی که بازار 7000 تومان است ، دلار 4200 همه مردم دسترسی ندارند. این خودش می شه رانت

 • آرش
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 09:07:42
  پاسخ
  33 1

  اخه مردم چه توقع بی جایی از شما داشتند آقای رییس جمهور.با این حرف ها خودتون رو از مردم جدا میکنید، ادبیات شما.ادبیات زمان انتخابات نیستچرا آخه

 • فرهان
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 09:12:32
  پاسخ
  27 1

  آقای روحانی حال که دلیل زندگی واقتصاد مردم مشکل اقتصادی نیست پس چیست پس حلش بکن مشکل اقتصاد رابا کلیدت .از این به بعد هر مشگل در ایران به خودش مربوط نیست یه چیزهای دیگه .عجب کشفی روحانیون وسران میکنند/

 • ح ن
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 09:43:39
  پاسخ
  32 0

  هر دلیلی که داره اقای روحانی کمرمون داره خم میشه

 • امیر تبریز اوغلی
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 09:59:24
  پاسخ
  40 1

  به سرعا به استعفای روحانی نزدیک میشویم

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 10:25:00
  پاسخ
  29 4

  اولا دکتر ادبیاتتون کم کم داره شبیه اون جناح میشه. دوم اینکه فرمودید مردم از صندوق چرا نا امید میشن..یه سوال پیش میاد مگه شما با 6 میلیون رای بیشتر رییس جمهور مردم نشدید؟ مگه بقول خودتون چهار میلیون پشت درب حوزه ها نموندن..چرا اجازه دادین یه نفر در مورد حتی معاونین وزارت خونه هات نظر بده و اعمال کنه.

  • ای کاش
   جمعه 25 خرداد 1397 - 00:59:03
   44 0

   ولمون کنین توروخدا. بی کفایتی دولت و وزرا رو گردن بقیه نندازید. این داستانا قدیمی شده. مردم حوصله ندارن.

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 10:38:52
  پاسخ
  55 1

  آقای روحانی برای از بین بردن ناامیدی در کشور می توانید بیشتر مرگ بر امریکا و اسرائیل بگویید و توی مجلس تان بیشتر آتش بازی راه بیندازید صد در صد به نتیجه خواهید رسید

  • ای کاش
   جمعه 25 خرداد 1397 - 01:00:52
   40 2

   32سال مملکت دستتونه.مردم زیربار بدبختی و گرونی له شدن. ازاتفاقات دی ماه درس نگرفتید؟

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 11:17:58
  پاسخ
  22 1

  "هم صندوق انتخابات سال 92 و هم صندوق سال 96 دستاوردهای بسیار روشنی دارد که نمونه آن، آمار اخیر بانک مرکزی درباره رشد اقتصادی است که براساس آن در سال 96 رشد اقتصادی 4.4 دهم درصدی داشتیم." اینکه دراین شرایط دستاورد دولتت رو رونق اقتصادی بدونی تنها چیزی که میشه گفت اینه که هیچی دیگه نمیشه گفت هیچ هیچ هیچ

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 11:20:08
  پاسخ
  11 4

  "باوجود مشکلی که در برجام پیش رو داریم و یکی از امضاء کنندگان از توافق خارج شده، اما خوشحالیم که نظام جمهوری اسلامی به گونه‌ای رفتار کرده که امروز همه کشورها بجز چند کشور که تعدادشان از انگشتان دست هم کمتر است، آمریکا را محکوم کرده و ایران را مورد تجلیل خود قرار می‌دهند و این در 40 سال گذشته بی‌سابقه است که قریب به اتفاق کشورهای جهان کار ملت را تجلیل و اقدام بدخواهان را محکوم کنند." ترامپ از برجام خارج شده و تحریم ها بر می گرده، اون وقت ما داریم محدودیت های خودمون رو ادامه می دیم در داخل کشور از اون به عنوان یک دستاورد استفاده می کنیم. اینکه راه دیگه نداریم جای خود ولی دیگه بهش افتخار نکنیم

  • بی نام
   جمعه 25 خرداد 1397 - 02:10:07
   4 0

   یک کشور را نام ببرید که از ایران تجلیل کرده باشد.

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 11:21:25
  پاسخ
  24 0

  «روحانی با بیان اینکه امروز بار سنگینی بر عهده شما اصحاب رسانه قرار دارد» خوب باز هم دولت کاره ای نیست و رسانه ها باید کاری کنند

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 11:23:06
  پاسخ
  33 1

  «امروز مشکل اصلی ما، مشکل اقتصادی، فرهنگی و یا امنیتی نیست، بلکه مشکل اصلی امروز ما جنگ روانی است.» یکی این رو رو بیدار کنه

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 11:38:06
  پاسخ
  35 0

  اگر فرهنگیه مسئول شمایید اگه علمی هست مسئول شمائید اگه کار دشمنه مسئول شمائید اگه باند بازی و باجگیریه مسئول شمائید اگه روانیه مسئول شمائید اگه مربوط به قبل هست الان مسدول شمائید اگه ... در هر صورت الان مسئول شمائید

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 11:55:45
  پاسخ
  48 3

  بیا و صادقانه بگو تعیین سیاستهای داخلی و خارجی دست شما نیست و کاری هم از دستت برنمیاد. اینطوری مردم از شما راضی تر خواهند بود

 • دلسوز
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 12:01:53
  پاسخ
  31 0

  مشکلات اقتصادی دلیل روانی دارد چون همه مردم را با سیاست های اقتصادی روانی کردید

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 12:07:28
  پاسخ
  23 0

  مردم رو چی فرض کرده ؟

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 12:09:15
  پاسخ
  29 1

  تو که خودت استاد جنگ روانی هستی . حداقل به خاطر مردم شده یه پاتک بزن سریع اوضاع اقتصاد درست بشه اگر واقعا این جنگ روانی هست . این نشان بی عرضگی تیم اقتصادی دولت است

 • مرتضی
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 17:58:18
  پاسخ
  32 1

  حسن آقای عزیز اگر شرایط مملکت اینقدر خوبه و رای ملت بیش از یک نمایش رفراندومی است، پس چرا اثر و نتیجه اش رو نمی بینیم؟ شما اگر کاره ای بودی، یک اپ ساده فیلتر نمیشد، پس حرف توخالی نزنید لطفا. البته بیشتر احتمال میدم که این از زرنگی شماست و همون "رفیق و شریک" هستی. حداقل به این خبر آنلاین بگو نظرهای من رو درج کنه

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 19:13:53
  پاسخ
  27 0

  ما رو چی فرض کردی اقای روحانی؟کاش ب فکر ست کردن دخل و خرج مردم بودی

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 19:14:10
  پاسخ
  33 1

  خسته شدیم از دروغ

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 19:15:05
  پاسخ
  28 0

  من ببچاره دیگ چجور جهاز بخرم دیگ نمیتونم زن بگیرم با این قیمتا

  • بی نام
   جمعه 25 خرداد 1397 - 12:28:13
   7 0

   مگه تو باید جهاز بخری زنت باید بخره

  • بی نام
   جمعه 25 خرداد 1397 - 13:04:39
   5 0

   نگران نباش، جهازو اونا باید بخرن

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 19:15:58
  پاسخ
  29 0

  هرچی پول جمع میکنم ماشین بخرم ب اندازه ی افزایش قیمتشم نمیشه چ برسه خرید

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 19:16:15
  پاسخ
  33 0

  آی‌ملت ماشین صفر نخرید بخاطر خدااا

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 19:17:23
  پاسخ
  34 1

  داریم هزینه زندگی تو کالفرنیا رو میدیم با کیفیت سومالی زندگی میکنیم...هرچند اونام از ما بهتره زندگیشون فک‌کنم

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 19:17:48
  پاسخ
  30 1

  واگذارتون بخدا دیگ توان زندگی نداریم ب کجا فریاد بکشیم

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 19:28:10
  پاسخ
  2 30

  قطعا درسته، درود بر شما آقای روحانی

 • بی نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 21:12:39
  پاسخ
  32 1

  دلیل بی عرضه گی چطور

 • بدون نام
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 22:03:33
  پاسخ
  32 0

  مگه اصلا اقتصاد داریم که دلیلش را داشته باشیم

 • بی نام
  جمعه 25 خرداد 1397 - 10:14:22
  پاسخ
  9 0

  خدا قوت آقای روحانی که از این همه دروغ و فرافکنی خسته نمی شین. امید به هر چیزی را در ما نابود کردید.

 • مسعود
  جمعه 25 خرداد 1397 - 12:21:24
  پاسخ
  9 0

  بار بنديلتون ببندين برين سنگينتره شما اهل اين كارا نيستيد، كار از بن و بيخ عيب داره شيره مالي سر مردم دگه جواب نمي ده

 • جوجه شانسی
  جمعه 25 خرداد 1397 - 12:31:14
  پاسخ
  4 0

  جااااااااااااااااااانِ من ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه اقتصادی نیست چیه ؟ میشه بگین ماهم بدونیم ؟

 • بی نام
  جمعه 25 خرداد 1397 - 12:46:42
  پاسخ
  4 0

  تو این مملکت چی دلیل منطقی داره اگه یه روز بلند شدین دیدین همه چی رو نظم و منطق است بدونین مردین

 • بی نام
  جمعه 25 خرداد 1397 - 14:01:27
  پاسخ
  6 0

  دقیقا. دلیلش سیاسی است و شاید سی درصد اختیارش دست دولت باشه. قضیه زیربنایی است و به سیاست خارجی و سیاست های اساسی سیستم و رفتار مدیران برمیگرده.

 • بی نام
  جمعه 25 خرداد 1397 - 17:17:30
  پاسخ
  1 0

  دولت خود با احتکار به گرانی دامن زده واضحترین مثال هم شرکت های ایران خودرو و سایپا هستند.

 • بی نام
  جمعه 25 خرداد 1397 - 17:23:12
  پاسخ
  1 0

  ولا زمان محمود هم مردم تا این حد تحت فشار گرانی قرار نگرفتند.همه کاملا از دولت نا امید شده اند.

 • بی نام
  جمعه 25 خرداد 1397 - 17:26:44
  پاسخ
  1 0

  یعنی دلیلی جز حباب نیست.دولتی ها تخصص اصلیشان حباب است.

 • بی نام
  جمعه 25 خرداد 1397 - 17:42:59
  پاسخ
  1 0

  داری میگی مجبورید به همین شرایط بسازید و ما کلن دروغ میگیم ولی شما مجبورید که به من وامسال من اعتماد کنید و رای بدین

 • بی نام
  شنبه 26 خرداد 1397 - 15:34:44
  پاسخ
  1 0

  میدونیم آقای روحانی بازم تقصیر احمدی نژاد

 • بی نام
  شنبه 26 خرداد 1397 - 19:43:49
  پاسخ
  1 0

  دلیلش ساخت و پاخت شما اصلاح طلبها با جریانهائیست که رفاه را برای فامیل و دارو دسته خود و کشورهای بیگانه می خواهند نه ایرانی ..دلیلش پشت کردن شما به مردم است بجای اعتراض و استعفا در جهت پشتیبانی از منافع مردم و کشور ...

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700