سه شنبه 1 آبان 1397
پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 14:36:54 چاپ

چرا گلزار و حمید گودرزی بازنده اجرا شدند؟

حضور بازیگران در عرصه اجرا انتقادهای زیادی را در رسانه‌ها و فضای مجازی به دنبال داشت

فرهنگ > تلویزیون - کاربران خبرآنلاین حضور بازیگران در عرصه مجری‌گری؛ به بهانه اجرای محمدرضا گلزار و حمید گودرزی در مسابقات تلویزیون را مثبت ارزیابی نکردند و اساسا لزوم ساخت چنین برنامه‌هایی را هم در این اوضاع اقتصادی ضروری ندیدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تلویزیون این روزها دو مسابقه مشابه «۵ ستاره» و «برنده باش» را روی آنتن دارد که هر دو با حاشیه‌هایی درگیر شده‌اند. در فضای مجازی بحث‌های مختلفی درباره محتوای این دو مسابقه شکل گرفته و انتقاد خیلی‌ها نیز به حضور دو بازیگر در قامت مجری در این دو مسابقه است. حاشیه‌های این دو مسابقه آنقدر زیاد بود و مسائل پنهان درباره‌شان وجود داشت که در نهایت کار به رسانه‌ها کشید و عوامل سازنده دو برنامه در گفت‌وگوهایی به نقد یکدیگر و اتهام زنی به هم پرداختند.

خبرآنلاین با انتشار یک نظرعکس از مخاطبانش خواسته بود تا با توجه به حاشیه‌های حضور ستاره‌های دنیای بازیگری در عرصه اجرای تلویزیونی نظرشان را بیان کنند.

بسیاری از کاربرانی که نظرشان را در اینباره با ما در میان گذاشتند فارغ از بحث اجرای این دو بازیگر که چنگی به دل نمی‌زند، بر این باور بودند که لزوم ساخت چنین برنامه‌هایی در این شرایط اقتصادی که همه اقشار جامعه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند زیر سوال است و اساسا این سوال مطرح شد که چرا در این وانفسای اقتصادی تلویزیون باید میلیون‌ها پول را صرف ساخت چنین برنامه‌هایی کند که در نهایت مجبور به دادن جایزه‌های چند صد میلیونی به شرکت‌کنندگان و برندگان شود.

خبرآنلاین همچنین در گزارشی که پیش از این منتشر کرده به همه حاشیه‌های این دو مسابقه نیز پرداخته بود. در ادامه جمع‌بندی نظراتی که کاربران با ما به اشتراک گذاشتند را می‌خوانید.

وقتی گلزار و گودرزی باختند
در بحث حضور بازیگرانی چون محمدرضا گلزار و حمید گودرزی در قامت مجری مهربان توسی گویا اینطور نوشته: «مجری‌گری تو سیما درامدش خیلی خوبه که بعد از مدیری و جوان حالا گلزار گودرزی هم اومدند کنار بازِعی و عبدی و تفتی و...مجری شدند.»

عباس اما نظر متفاوتی داشت و حاشیه‌هایی که برای این برنامه‌ها به وجود آمده را خودخواسته از سوی سازندگان آنها توصیف کرده و نوشته: «راستش این بازار افشاگری هم با هماهنگی دو طرف هست تا با یه غائله ساختگی تو فضای مجازی، بیننده رو بالا ببرن. مثل سریال پدر و سکانس معروف سقوط از پنجره. درباره مجری شدن این دو نفر هم تو مسابقاتی که همه جوره مردم رو وارد قمار میکنن تا بلکه از بین چند ده هزار نفر، پرنده خوشبختی روی دوش یه نفر بشینه خب نشون میده صدا و سیما آنچنان توی تامین هزینه ها و پر کردن آنتن درمونده است که چاره ای نداره جز تن دادن به همین برنامه های بشدت ضعیف. گرچه عوامل برای اینکه بگن هدف ما آگاهی مردمه، چهارتا سوال مذهبی و ملی و تاریخی هم میزارن لابلای سوال‌ها.»

با توجه به برآیند کلی نظرات می‌توان اینطور نتیجه گرفت که این دو مسابقه اساسا نتوانستند به لحاظ محتوایی نیز نظر بینندگانشان را جلب کنند و در این زمینه تا به حال با شکست روبه‌رو شدند، کاربری در همین باره نوشته: «این برنامه ها از اساس مشکل دارن. مسائلی سطحی و بی محتوا و سبک و مهمان هایی که فلسفه دعوتشون مشخص نیست اصلا نمیشه اسم برنامه روش گذاشت و خیلی جالبه که با صراحت تمام مردم رو به کسب مال تصادفی تشویق کرده و نتیجه اون جز نمایش تأسف آور حرص و طمع نیست.»

کاربر دیگری نیز زاویه نگاه متفاوتی به ماجرای حضور بازیگران در عرصه اجرا داشته و با نقد اجرای بازیگری که حالا به عنوان مجری مسابقه‌ها در تلویزیون حضور دارد نوشته : «یک زمانی چند مجری شدند بازیگرای خوب مثل شهاب حسینی و صابر ابر و حالا چند بازیگر بد اومدن شدن مجری بد.»

محمدرضا گلزار

اپلیکیشن‌ها کلاهبرداری می‌کنند؟!
کاربران خبرآنلاین همچنین در گزارش دیگری که در همین رابطه در خبرآنلاین منتشر شد نظراتشان را به اشتراک گذاشتند که با توجه به کلیت آنها می‌توان نتیجه گرفت این دو بازیگر نتوانستند در این زمینه به موفقیتی دست پیدا کنند و عملا بازنده‌ای در اجرا بودند. از طرفی برخی نیز انتقادهای جدی نسبت به اپلیکیشن‌های مسابقه داشتند.

عباس در همین باره نوشته: «من اپلیکیشن برنده باش رو نصب کردم. سوالاتش اصلا معلومات عمومی نیست. مثلا سوال میکنه تعداد اعضای مجلس کشور ارمنستان چند نفره؟ به این دلیل سوالاتش خیلی سخته، چون تنها کسانی بتوانند بیایند تو برنامه که پاسخ های گزینه ها رو داشته باشند. حقّه ای بسیار شیک و هوشمندانه.»

مهدی نیز با بیان انتقادش نوشته: «برنامه گلزار و طراحی سوالات و نحوه خرید سوالات قشنگ برای تیغ زدن مردمه. برنامه قبلی یکی از شرکت کننده ها که نفر هفتم بود گفت برای رسیدن به مسابقه ۲۵ بار شارژ خریده. یعنی ۲۵ بار ۱۴۴۰ سوال را خریده که با احتساب احتمال درستی ۳۰ درصد پاسخ مثبت به حدود ۵۰ هزار سوال جواب داده. اولا چند نفر حتما دور هم جمع میشن و به سوالات حتی در شب جواب میدن. در واقع زمان شبانه روز را بین خودشون تقسیم میکنن. پس بحث اطلاعات عمومی خیلی مسخرست. من هفته اول شرکت کردم. از صبح تا شب نفر سوم بودم. شب خوابیدم و صبح که بیدار شدم دیدم رقیبام به ۱۴۰۰ سوال جواب دادن و من دویست هزار امتیاز عقب افتادم. پس یک نفره و دو نفره نمیتونین در این مسابقه شرکت کنین.»

درباره اجرای ضعیف این دو بازیگر-مجری نیز نظرات گوناگونی وجود دارد.

برای نمونه کاربری نوشته: «خدا رحمت کنه منوچهر نوذری هم مجری بود اینهام اسمشونو گذاشتند مجری از ما ست که بر ماست.»

حمید گودرزی

وقتی باز هم صداوسیما مقصر است
همچون خیلی از موارد دیگر پیکان انتقاد بسیاری از مخاطبان همچنان به سمت صدا و سیماست و از همین روست که کاربری نظرش را اینطور بیان کرده: «سیما اون قدر به ذلت افتاده که با دعوت از دو چهره بازیگری و نمایش هدیه های صد میلیون تومانی در صدد ترغیب مردم برای دیدن برنامه هاش هست اون قدر هوش پایینی دارند که نمیدونند این شوها دیگه نخ نما شده.»

مخاطب دیگری هم نوشته: «وقتی گلزار بشه مجری باید خون گریست برای صدا و سیمای که نتونسته پس از سالها چهارتا برنامه جذاب تهیه و مجریان متبحر تربیت کنه ...... تمامی شبکه های صدا و سیما با تمامی عوامل میلیاردیش را روی هم بذارند به اندازه یه شبکه خارجی بیننده نداره .»

کاربران در صفحه اینستاگرام خبرگزاری نیز نظرات مختلفی در اینباره داشتند که در ادامه برخی از آنها می‌آید.

محمد در کامنتی نوشته: «وقتی یه مجری تخصص داره تو اجرا چرا باید از بازیگر مبتدی استفاده کنن؟ بنده خدا پژمان جمشیدی اومد بازیگر شد با اینکه سطح بازیش از بعضی بازیگرا بالاتره ولی هنوز که هنوزه دارن بهش تیکه می‌ندازن، ولی خود بازیگرا تو همه صحنه‌ها حضور دارن با کیفیت پایین.»

یکی دیگر از فالوورهای اینستاگرام خبرآنلاین نیز در همین پست نوشته: «از نحوه مجری‌گری دوتاشون خیلی زیاد معلومه که فقط برای پول اومدن...»

مخاطب دیگری هم نوشته: «صدا و سیما می‌خواهد به این ترتیب برای خودش وجهه کسب کنه.»

 241244

16 دیدگاه
 • بی نام
  پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 14:51:30
  پاسخ
  30 155

  خودتون می برید و می دوزید آخر سر هم تلویزیون میشه مقصر... کی گفته باختند؟ دارن کارشون رو میکنن... به نظرم کارشون خوبه.

  • بی نام
   پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 17:54:56
   32 2

   یه حس عجیبی بهم میگه شما صدا و سیمایی هستی

 • بی نام
  پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 15:49:02
  پاسخ
  128 10

  ما بازنشسته ی تامین اجتماعی هستیم از یکطرف میگن پول نیس برای همسان سازی حقوق از اونطرف صداوسیما پر شده از جوایز میلیونی نمیدونم این چه عدلیه چرا به جای اینکه ۲۰۰ یا ۵۰۰ میلیون بدن به یکنفر این پولو صرف مردم بدبخت نمیکنن

 • بی نام
  پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 16:10:10
  پاسخ
  16 0

  کجا به همه ی اقشار جامعه داره فشار اقتصادی میاد؟ 4 درصدی ها که حسابی نونشون تو روغن هست و هر روز عکسهای تفریحات چندصد میلیونیشون رو تو اینستاگرام به اشتراک میذارن

 • پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 16:15:42
  پاسخ
  2 5

  با نظر جناب مهربان توسی موافقم تماشاگر سیما تا حدی به مجری بازیگر روی خوش نشان میده

 • بی نام
  پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 16:28:10
  پاسخ
  10 0

  امان از این مسابقه ها ما که راضی نیستیم اینا پول بیت الماله

 • بی نام
  پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 16:29:22
  پاسخ
  11 1

  اون یکی مسابقه رو ندیدم ولی برنده باش اجراش خوبه در خصوص ماهیت وذات خود برنامه ک فریب و اینجور چیزاس و با پولای بیت الماله منم موافق نیستم

 • بی نام
  پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 16:46:26
  پاسخ
  10 1

  بازنده اجرا خبر انلاینه که تو این اوضاع خودشو زده به اون راه خودتون میدونید چی میگم،امیدوارم چاپ کنین

 • حمید
  پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 17:06:26
  پاسخ
  12 1

  باختند چون اجرا هم یک هنره.گودرزی که عصبی بود کلا و هیجان دادن رو با فریاد زدن میخواست تو برنامه بیاره و کلا نشون داد هنرشو نداره گلزار هم شرایطشو نداشت شرایط مجری گری اینه که فکر نکنه همه مردم و شرکت کننده ها مثل خودت هستند و تو شرایطی قرار داشتند که شما بودی تو زندگی باید مشکلات و استرس شرکت کننده رو درک کنه و تو متن جامعه باشه.خیچوقت یه ادمی که همچیش لوکس بوده و قسمت چرک جامعه رو از نزدیک ندیده نمیتونه بقیه رو درک کنه.مثلا ادم هایی مثل بهنوش بختیاری که اگه تو وضع بد مالی هم نیستن ولی تو کمپ ترک اعتیاد رفت امد میکنه خب بیشتر درک میکنه تا ادمی که همیشه یا تو انستیتو زیباییشه .جنوب شهر رو فکر نکنم رفته باشه تا الان

 • بی نام
  پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 20:11:46
  پاسخ
  2 9

  این برنامه که همش 6 یا 7 قسمتش پخش شده...چطور انقدر سریع قضاوت میکنید مجریش هم در اولین تجربه اش تا اینجا خوب عمل کرده قطعا هم به مرور خوب تر هم میشه هشتاد درصد نظرات هم توو صفحه اش مثبت بوده ...پس اینا بازنده نشده قضاوت کننده عجول و تخریب کنندگانن که بازندن...اینایی که کارشون شده انتقاد کردن و بدبینی خودشون توو چه کارهای موفقن و قوی و بدون نقص عمل میکنن...توو این مملکت چه خیری از تخریب کردن ادما دیدیم که دست بردار هم نیستیم...انگار یه سری جنگیدن با ادم ها رو برای شکست دادنشون جزء وظایف خودشون میدونن...پول جایزه ش رو هم خودش در میاره و از بیت المال پولی برای جایزه دادن نمیگیره...جز در اون ویژه برنامه هر کسی جایزه برده جزء اقشار ضعیف و متوسط جامعه بوده که این پول توو زندگیش کاملا اثر گذاره.

 • بی نام
  پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 21:15:18
  پاسخ
  6 0

  این متنش خیلی درسته که تمام کانالها و شبکه هی تلوزیونی و رادیویی داخلی و برون مرزی صدا و سیما با ان بودجه های وحشتناک که تعدادشون به صدها میرسه به گرد پای شبکه من و تو نمیرسه.خیلی از این کانالها 20 نفر بیننده هم ندارن چرا بودجه های این کشور اینجوری دور ریخته میشه؟چرا سیستم حاکم بر کشور ما اسیب شناسی نداره؟

 • سعید
  پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 23:42:45
  پاسخ
  4 0

  سلام لطفا این مساله رو هم منعکس بفرمایید اگر به لیست نفرات اول و رتبه ها نگاه کنید متوجه میشوید که ۸ نفر اول به طور متوسط در دقیقه لطفا دقت بفرمایید در دقیقه بین ۸۰۰ تا ۶۰۰ امتیاز کسب میکنند با توجه به اینکه هر سوال صحیح ۱۰۰ امتیاز دارد به فرض اینکه شرکت کنندگان با داشتن اطلاعات عجیب در خصوص انواع و اقسام موزه ها و کاخ های اتریش و اسپانیا و روسیه و تعداد نمایندگان مجالس کشورهای مختلف موفق شوند ۷۰ تا ۸۰ درصد سوال ها را پاسخ دهند و از زمان تفکر سی ثانیه هم استفاده نکنند بایددردقیقه چیزی حدود ۱۰ سوال جواب دهند که البته امکان پذیرنیست. اینجانب بعدازچندروزشرکت در مسابقه متوجه شدم که ظاهرا با یک‌خط تلفن امکان نصب اپلیکیشن روی چند گوشی وجود دارد که کاملا غیرمنصفانه است و کاملا درجهت کسب سود است

 • سعید
  پنجشنبه 22 شهریور 1397 - 23:47:50
  پاسخ
  2 0

  ادامه نظر قبل به دلیل کمبود جا: یعنی اینکه هر کس تعداد افراد بیشتری دور خودش جمع کند و پول بیشتری خرج کند می تواند به برنامه راه پیدا کند و این مساله کاملا خلاف ادعای سازندگان برنامه در خصوص انتخاب از بین افرادی است که قبلا اطلاعات خود را در اپلیکیشن در معرض آزمایش گذاشته اند.یعنی با یک حساب کناب سر انگشتی یک‌تیم ۷ ۸ نفره با یک خط تلفن روی ۷ ۸ گوشی مختلف باید ۲۴ ساعته در حال تست زدن باشند و هر کدام چندین بسته خریداری کنند تا شاید در برنامه حضور پیدا کنند.این اولین بار است که من میبینم با یک خط تلفن امکان نصب چندین باره اپلیکیشن وجود دارد.متاسفانه در جهت کسب درآمد تمام اصول اخلاقی زیر پا گذاشته شده است.

 • بی نام
  جمعه 23 شهریور 1397 - 01:21:55
  پاسخ
  6 0

  مسابقه برنده باش در واقع نسخه کپی شده مسابقه who wants to be a millionaire است که بدون اجازه و پرداخت حق کپی رایت ساخته شده و در واقع سرقتی است که به صورت کاملا غیرحرفه ای اجرا میشود و حتی در محتوا و نحوه اجرا دچار جرح و تعدیل و تغییر شده است

 • بی نام
  جمعه 23 شهریور 1397 - 02:01:29
  پاسخ
  1 3

  اظهار نظر از روی تعصب

 • بی نام
  جمعه 6 مهر 1397 - 16:14:47
  پاسخ
  0 0

  باختند چونکه پایشان را در کفش مجریان کاربلد نمودند .

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700