سه شنبه 3 مهر 1397
یکشنبه 25 شهریور 1397 - 17:09:59 چاپ

واکنش ظریف به اقدام ضد ایرانی توئیتر

بین الملل > دیپلماسی - وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی به بستن حساب کاربران واقعی ایرانی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ظریف  خطاب به مدیر عامل توئیتر نوشت: 

" سلام جک. توئیتر حساب کاربران واقعی ایرانی شامل مجری های تلویزیونی و دانشجویان را با فرض اینکه که بخشی از یک عملیات نفوذ هستند بست. چطور است به روبات های واقعی! در تیرانا که برنامه تبلیغی تغییر رژیم در ایران که از واشنگتن هدایت می شود را نشخوار می کنند، نگاهی بیاندازید؟ "

اعتراض ظریف به مدیر عامل توئیتر بابت بستن حساب کاربری ایرانیان

به گزارش ایرنا، بخش انگلیسی زبان تارنمای شبکه الجزیره نوشت که سازمان منافقین سازماندهی جریان توییتری جعلی اخیر را که با هشتگ هایی علیه جمهوری اسلامی به راه افتاده، برعهده داشت.

به راه افتادن کمپین گسترده سوء استفاده از شبکه های اجتماعی از سوی مخالفان جمهوری اسلامی، بسیاری از تحلیلگران را بر آن داشت تا برای پی بردن به این که چه کسی پشت این پروژه است، دشمنان ایران را زیرنظر بگیرند.

اگر چه توییتر صراحتا به پرسش ها در مورد روشی که برای شناسایی سوءاستفاده سازمان یافته از این ابزار اجتماعی استفاده شده است پاسخ نداد، اما مارک اوون جونز (Marc Owen Jones) استاد تاریخ خاورمیانه دانشگاه اگزتر از این که چگونه می توان از طریق ابرداده در دسترس توییتر برای تشخیص وجود ربات ها استفاده کرد، می گوید: «اگر می خواهید از ربات ها استفاده کنید به تعداد زیادی حساب کاربری نیاز دارید. این بدان معناست که لازم است در یک روز، هفته یا ماه مشخص، تعداد زیادی حساب بسازید.»

وی می افزاید: اغلب حساب هایی که از اواخر ماه دسامبر تا ماه مه (دی96-اردیبهشت97) توییت هایی با هشتگ ایران آزاد (#FreeIran) و تغییر رژیم ایران(#Iran_Regime_Change) منتشر کرده بودند، در یک بازه زمانی چهارماهه ساخته شده بودند. این امر حاکی از آن است که بیشتر این توییت ها، کار ربات ها بوده اند.»

به گزارش الجزیره، اغلب حساب های مذکور تعدادی محدودی دنبال کننده داشتند و از تصاویری خنثی به عنوان عکس پروفایل استفاده می کردند. بیشتر این حساب ها منحصرا در مخالفت با جمهوری اسلامی توییت و اغلب از گروه تبعیدی مجاهدین خلق(منافقین) طرفداری می کردند.

الجزیره در ادامه به نقل از اعضای سابق گروهک منافقین از این که چگونه این سازمان از هزاران حساب توییتری جعلی برای ارتقای جایگاه خود و اغراق در تمایل کاربران اینترنتی به تغییر نظام در ایران استفاده می کند، نوشت:حسن حیرانی عضو سابق سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در گفتگو با لیسنینگ پست، می گوید: «در کل می توانم بگویم که چندین هزار حساب(توییتری) از سوی 1000 تا 1500 عضو سازمان مدیریت می شوند. همه چیز به خوبی سازماندهی شده و دستورالعمل های روشن برای کاری که باید انجام شود، وجود داشت.» 

واحد آنلاین سازمان مجاهدین خلق (منافقین) به طور خاص در زمان اعتراضات در ایران که در دسامبر سال 2017 (دی ماه 1396) آغاز شد، فعال بود. به اعضای این سازمان دستور داده شده بود تا بر ماهیت ضد دولتی این اعتراضات تاکید کنند.

حسن شهباز از دیگر اعضای سابق این سازمان می گوید: «کار ما این بود تا این اعتراضات را با پیدا کردن ویدئوها، نشر و بازنشر آن ها همراه با اظهارنظرهایی از جانب خود، پوشش دهیم.»

به گزارش این شبکه خبری، لشکر توییتری منافقین همچنین روزنامه نگاران، دانشگاهیان و فعالانی که رایزنی را به درگیری ترجیح می دادند، هدف حمله قرار می دهند.

15 دیدگاه
 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 17:25:20
  پاسخ
  119 3

  اخه مگه خودتون فیلترش نکردین برای مردم پس چرا ناراحتین کار شما رو اسون کردن

  • بی نام
   یکشنبه 25 شهریور 1397 - 18:05:02
   32 1

   احسنت

  • یک ایرانی در آمریکا
   یکشنبه 25 شهریور 1397 - 21:11:49
   1 2

   من هم با فیلتر شبکه های احتماعی در ایران صد در صد مخالفم. ولی متوجه نیستی که مجاهدین خلق به دروغ دارن با این روشهای کثیف در توئیتر و بقیه شبکه های اجتماعی مردم ایران رو حامی خودشون به ترامپ و شرکاش معرفی می کنن تا خودشون رو آلترناتیو حکومت ایران با پشتوانه قوی مردمی نشون بدن. حامیان درجه یک و شناخته شده اینها از جمله جان بولتون بعنوان مشاور امنیتی ترامپ و رودی جولیانی بعنوان وکیلش بغل گوشش نشستن و این توئیتها رو به ترامپ نشون میدن که ببین ایها در ایران چقدر طرفدار دارن. ولی اکثر مردم ایران میدونن که مجاهدین خلق گروهی جنایت کار و تروریست هستن که حتی به بقیه مخالفان حکومت ایران هم رحم نمی کنن و فقط خودشون رو قبول دارند و بس.

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 17:54:41
  پاسخ
  45 1

  شما با خودتون چند چند هستید واقعا.خودتون تو کشور خودتون فیلتر اش میکنید تا مردم عادی دسترسی نداشته باشند بعد ناراحت میشید که فیلتر اتون کردند

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 18:38:20
  پاسخ
  46 0

  واقعا خنده داره یا نمیدونم گریه داره شما مردم ایران را از توییتر محروم کرده اید ولی از توییتر طلبکارید که چرا اکانت ایرانی ها رو مسدود کرده

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 18:55:21
  پاسخ
  41 0

  بعد از عمری پارازیت انداختن و فیلترکردن شما دیگه چرا ناراحت میشی.

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 19:01:36
  پاسخ
  41 1

  اقاي ظريف و بقيه مسئولين چرا تو توييتر حضور دارن؟ ؟ مگه واسه همه مردم فيلتر نيست؟ ايشون خونشون رنگينتره؟

  • بی نام
   دوشنبه 26 شهریور 1397 - 10:26:02
   1 0

   توییتر فقط مخصوص مسئولینه که هروقت خسته میشوند توییت نمایند?

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 21:16:10
  پاسخ
  1 0

  با قطع دسترسی هزاران ایرانی به تلگرام و توییتر و فیس بوک و یوتیوب و لیستی بلندبالا از سایت ها و اپلیکیشن‌های دیگه ایرانی‌ها رو از دسترسی راحت به اینترنت و اظهارنظر محروم کردید

 • 4گوشه
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 08:01:02
  پاسخ
  5 0

  ناراحتی نداره اونا خودشون انتخاب کردن که اینطور باشه مثل ما که خودمون انتخاب کردیم فیلتر باشه

 • بی نام
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 08:08:56
  پاسخ
  0 0

  تویتر حساب مردم عادی رو نبسته چونکه تویتر تو ایران بلوکه و افراد خاص می تونن فعالیت داشته باشن که فعالیتشون جهت دار هست . در کنار این امریکا دولت و مردم ایران رو با هم تحریم کرده ولی بجای تلافی گدایی باز ماندن حساب کاربری در یک شبکه اجتماعی امریکا رو داریم اونم در سطح بالای مملکتی.

 • بی نام
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 08:16:50
  پاسخ
  3 0

  جان كري قول هايي داده

 • هاشم
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 09:44:17
  پاسخ
  3 0

  من جای جک بودم توییت میزدم: سلام جواد. مگر شما توییتر دارید؟

 • عباسعلی مستعان
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 09:45:43
  پاسخ
  0 2

  به نظرم آقای ظریف باید حساب کاربری خود را به نشانه اعتراض به توییتر ببند و عزت نفس ایران را بالا ببرد.

 • بی نام
  سه شنبه 27 شهریور 1397 - 22:26:47
  پاسخ
  0 1

  اوف اوف بعضی ها اینجا چقدر سربالا میرن. الان واقعا شما به توییتر دسترسی ندارین؟ پس این اکانت های ایرانی مال عمه منه؟ آمار خجالت آور اول بودن ایرانی ها در تایم استفاده از شبکه های اجتماعی مال عمه منه؟این همه فیلتر شکن مفت استفاده میکنید بعد میگید دسترسی نداریم. همیشه این مردم دنبال فرع هستند تا اصل. خلایق هر چه لایق.

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

پربیننده‌ترین
آخرین مطالب