انجام پروژه‌های پژوهشی با هدف حمایت از تولیدات داخلی در اردبیل

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از انجام پروژه های پژوهشی کاربردی با هدف تکیه بر تولید داخلی و خودکفایی هر چه بیشتر در این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، فیروز خدایی افزود: در راستای تحقق این مهم ، تعداد ۴ عنوان پروژه پژوهشی و یک عنوان مقاله از سوی این شرکت با همکاری دانشگاهها و مراکز علمی معتبر کشور اجرا شده ، ضمن آن که این شرکت با هدف گسترش و بهره گیری از یافته های علمی تحقیقات دانشجویی ، حمایت از ۸ عنوان پایان نامه تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را در دستور کار خود قرارداده است. 

این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: اجرای این پروژه ها گامی مهم در راستای تحقق اهداف سازمانی به شمار رفته و بکارگیری نتایج آن ، شرکت گاز استان اردبیل را در اجرایی کردن وظایف خود در بسیاری از زمینه ها یاری خواهد رساند.

وی با بیان این که پروژه پژوهشی تحت عنوان"بررسی و تعیین مشخصات فنی ساخت و تولید انواع مشعل‌های دمنده دار و تطابق ظرفیت حرارتی آنها جهت گرمکن‌های آبی غیر مستقیم در ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز استان اردبیل" در همین راستا اجراء و پیاده سازی شده است افزود: در این طرح مشعل های دمنده دار با راندمان عملکرد بالا پس از بومی سازی و ساخت در داخل کشور با مشعل های اتمسفریک در ۷ ایستگاه تقلیل فشار گاز استان در ظرفیت های مختلف جایگزین شده اند که در مرحله اخذ تاییدیه طرح در قالب طرح تاییدیه نوآورانه در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران قرار دارد.

خدایی گفت: با توجه به اقدامات انجام شده در این زمینه ، با نصب مشعل های دمنده‌دار در ایستگاههای استان ، شاهد کاهش مصرف انرژی گرمکن ها به میزان ۲۲ تا ۶۵ درصد بوده ایم ، که این میزان صرفه جویی قابل ملاحظه بوده و در نظر است سایر گرمکن های ایستگاههای استان نیز به مشعل های با تکنولوژی برتر مجهز گردند.

۴۶

کد خبر 1209227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =