قرارداد ساخت ۶۶ واگن مسافربری در اراک امضا شد

ایرنا نوشت:مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: قرارداد ساخت ۶۶ واگن مسافربری بین شرکت مسافربری رجا و این واحد مادرتخصصی ریلی امضا شد.

«محمدرضا مختاری»  اظهار داشت: ارزش هر یک از واگن های مسافربری در این قرارداد بیش از ۶۲ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی گفت: این واگن های مسافربری ظرفیت حرکت با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت را دارد و برخورداری از سیستم صوتی و تصویری، انواع امکانات سرگرمی و سیستم بهداشتی سازگار با محیط زیست از مهمترین ویژگی های این واگن های مسافربری است.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک افزود: نوسازی و به روزرسانی ۲۰۰ دستگاه واگن مسافربری نیز یکی دیگر از بندهای این قرارداد است که ارزش مجموع ساخت ۶۶ واگن و نوسازی ۲۰۰ واگن مسافربری بیش از هفت هزار میلیارد ریال برآورد می شود.

مختاری اضافه کرد: با اجرای این طرح ظرفیت کاری در خطوط تولید شرکت واگن پارس اراک ۲۵ درصد افزایش می یابد و این شرکت با بیش از ۵۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می کند.

وی بیان کرد: عملیاتی شدن این قرارداد ارزشمند در صورت حمایت دولت از شرکت رجا با پرداخت تسهیلات کم بهره است.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک تاکید کرد: علاوه بر این قرارداد، شرکت واگن پارس اراک قراردادهای متعددی با شرکت های مختلف در کشور امضا کرده که تمامی این قراردادها بستگی به حمایت دولت در پرداخت تسهیلات کم بهره دارد.

مختاری یادآوری کرد: درصورت اجرایی شده این طرح، بیش از ۲۰ درصد ظرفیت حمل مسافر شرکت رجا نوسازی و بهسازی می شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه نرخ بلیت قطار در سال های گذشته تغییر نداشته است، تامین منابع مالی این طرح به غیر از بهره مندی از تسهیلات کم بهره امکانپذیر نیست.

شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.

این شرکت در سال ۱۳۵۴ در اراک آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه‌ گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.

کارگاه های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده است.

این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.

شرکت مسافربری رجا اکنون با پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی فعالیت دارد.
۴۶

کد خبر 1209458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =