فضاسازی مناسب محیطی و شهری نماز در اردبیل

دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری اردبیل از فضاسازی مناسب شهری در راستای ترویج فرهنگ شهر خبر داد و گفت: با توجه به ایجاد ستاد اقامه نماز در شهرداری اردبیل، این نهاد نیز در حیطه مسئولیت خود در راستای فرهنگسازی برای نماز تلاش خواهد کرد.

مجتبی لاله تصریح کرد: فضاسازی شهری و تبلیغات محیطی با نصب بنرهای حاوی محتوا با هدف ترویج فرهنگ نماز و ادای این  فریضه ی الهی انجام خواهد گرفت.

وی فضا سازی اداری و شهری را راهی برای ترویج و توسعه فرهنگ نماز دانست و افزود: با توجه به ایجاد ستاد اقامه نماز در شهرداری اردبیل، این نهاد نیز در حیطه مسئولیت خود در راستای فرهنگسازی برای نماز تلاش خواهد کرد.

لاله با بیان اینکه هر روز نماز جماعت در نمازخانه شهرداری اردبیل برگزار می شود،از برگزاری زیارت عاشورا در صبح هر پنج شنبه با حضور پرشور کارکنان شهرداری خبرداد.

اله شکر عبدی، مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این جلسه گفت: طی بازدید از نمازخانه های داخل شهر  و مجموعه گردشگری شورابیل از لحاظ نظافت و خدمات این نمازخانه ها قابل تحسین بوده و شایسته نیست نمازخانه های ورودی شهر تبدیل به غذاخوری و یا خوابگاه باشد.

وی با تاکید بر مناسب سازی فضا در مناسبت های مذهبی و ادای نماز اول وقت نیز افزود: نماز تاثیربسزایی در زندگی فردی و اجتماعی انسانها دارد و ضروری است فرهنگ نماز بیش از این در شهر ترویج و توسعه یابد.

در این جلسه هریک از مدیران مناطق و سازمانهای تابعه به تشریح وضعیت موجود نمازخانه های حوزه خود پرداخته و کم وکاستی های خود را مطرح کردند.

۴۶

کد خبر 1218337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =