احمدی‌لاشکی نایب رئیس کمیسیون آموزش: در بودجه آموزش‌وپرورش «روغن ریخته را نذر امامزاده کرده‌اند»

ایلنا نوشت: نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به بودجه سال آینده آموزش و پرورش گفت: اگر ما یک‌سال آسفالت در خیابان نریزم یا اگر چند دیوار درست نکنیم نه اینکه خسارت ندارد اما خسارتش کمتر از آن‌ است که ما آموزش و پژوهش خود را رها کنیم.

قاسم احمدی لاشکی درباره بودجه آموزش و پرورش و وزارت علوم اظهار کرد: بودجه نسبت به سال گذشته خیلی تغییری ندارد. این آماری هم که دوستان می‌دهند آمار درستی نیست یعنی وقتی وزارت آموزش و پرورش می‌گوید ۱۳.۹ درصد از بودجه امسال به آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرده است، این‌ها حباب است.

وی تاکید کرد:‌ آموزش و پرورش الان ۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان گذاشته است، درصورتی که این طرح اگر بخواهد اجرایی شود، ۱۱ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد، حال این میزان را اختصاص نداده‌اند و می‌گویند ۲ هزار میلیارد تومان تخصیص داده‌ایم اما این ۲ هزار تا را کجا گذاشتید؟ این را در سقف دوم بودجه دیده‌اند. سقف دوم اصلا اجرایی نمی‌شود. به قول معروف روغن ریخته را نذر امامزاده کرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات عنوان کرد: اگر بخواهیم به این صورت حساب کنیم بله خیلی پول گذاشته‌ایم ولی الان ۷۸ هزار میلیارد تومان از بودجه امسال برای حوزه آموزش و پژوهش گذاشته شد، یعنی آموزش و پرورش، آموزش عالی، آموزش پزشکی و حتی برای پژوهشگاه‌ها. درصورتی که این رقم اصلا رقمی نیست به این معنا که اگر پول برای این‌ها بگذارید این‌ها پول هزینه‌های جاری آموزش و پرورش شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس تصریح کرد: به نظر من این مقدار هم جذب نخواهد شد چون منابعی که برایش پیش‌بینی کردیم که باید از کجا باشد، طبیعتا سخت است. انتظار ما این است که بودجه و منابع برای آموزش و پژوهش شفاف باشد و در آن اما و اگر نباشد.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1222622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =