بیادی: مردم از جناح‌هایی که به صورت باندی اداره می‌شوند، عبور کرده‌اند

ایلنا نوشت: دبیرکل جمعیت آبادگران جوان اظهار کرد: معضلاتی که وجود دارد نتیجه این است که مردم هیچ کاره هستند و فقط به درد زمان انتخابات ویا مرگ بر فلانی و یا درود بر فلانی می خوردند.

حسن بیادی در بیان ارزیابی خود از عملکرد مجلس دهم، گفت: یکی از دلایلی که مجلس به این سمت و سو کشیده می‌شود عدم وجود یک سیستم جامع مدیریتی در کشور است که کمبود آن در جامعه سیاسی و اجتماعی بطور جد احساس می‌شود این تحلیل به این معنا است که ساختار اداری کشور به شکل جزیره‌ای اداره و مدیریت می‌شود درصورتی که اکثر کشورهای بزرگ و پیشرفته دنیا به سمت مدیریت‌های یکپارچه رفته‌اند. در مدیریت جزیره‌ای مردم هیچ نقشی ندارند یعنی تنها کسانی‌که نقش دارند فقط مسئولان و باندهای حکومتی هستند  اما در مدیریت یکپارچه مردم بصورت جدی نقش دارند و این نقش هم بیشتر از طریق احزاب ایفا و اعمال می‌شود.

دبیرکل جمعیت آبادگران جوان اظهار کرد: وقتی نقش مردم از طریق احزاب اعمال شود آنگاه این احزاب هستند که باید پاسخگوی مردم و دیگر اجزای حکومتی باشند. جامعه‌ای که از طریق احزاب اداره نمی‌شود حتما از طریق باندهای متصل به قدرت و ثروت اداره می‌شود. مجلسی که خودش را پاسخگو به هیچ کس نمی‌داند در آن هر اتفاقی که صورت بگیرد، محتمل است.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: اختلالاتی که در مجلس وجود دارد از نتایج عدم وجود همین ساختار صحیح است. معضلاتی که وجود دارد نتیجه این است که مردم هیچ کاره هستند و فقط به درد زمان انتخابات و یا مرگ بر فلانی و یا درود بر فلانی می‌خوردند.

بیادی در پاسخ به این سوال که بروز و ظهور فعالیت‌های حزبی در کشور را چگونه می‌بینید، عنوان کرد: همانطور که مدیریت تعریف دارد حزب و مدیریت حزبی هم دارای تعریف است و بیش از قرن‌ها تجربه به دنبال آن است. از تجربیات دیگر کشورهای دنیا می‌شود استفاده کرد و وجود احزاب و فعالیت ‌های آنان هیچ منافاتی با نظام ولایی و قانون اساسی ما ندارد.

دبیرکل جمعیت آبادگران جوان در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید رویکرد مردم به جناح‌های موجود سیاسی در کشور چگونه خواهد بود، گفت: مردم از این دو جریان عبور کرده‌اند. جامعه از جناح‌هایی که به صورت باندی اداره می‌شوند و مردم هم در آن نقش ندارند، عبور کرده، شک نکنید بالاخره مردم راه خودشان را بلد هستند و خودشان راهکاری جدید پیدا خواهند کرد.

۲۱۴۲۱۲

کد خبر 1223532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =