نماینده اهر: هر ایرانی باید یک شغل دولتی داشته باشد

ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در تذکری خواستار لغو تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی برای همگان شد.

بیت‌الله عبداللهی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با ارجاع سخنان خود به بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی گفت: لغو تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی برای همه موضوع این اصل است. ما امروز شاهد بیکاری هزاران جوان و چند شغله بودن بعضی افراد هستیم. برداشت من این است که اگر این اصل را اجرایی کنیم که هر ایرانی یک شغل دولتی داشته باشد قطعا مشکل بیکاری نخواهیم داشت.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها افزود: مردم از ما می‌پرسند که چرا بعضی‌ها در مناصب دولتی قوه‌ مقننه، قضائیه، مجریه و وزارت‌خانه‌ها شغل های متعدد دارند و از چندین جا حقوق می‌گیرند و چرا بعضی‌ها به خصوص جوانان تحصیل کرده شغل ندارند؟ آیا این عدالت است؟ چرا صاحبان قدرت به این موضوع بها نمی‌دهند؟ کی می‌خواهند به خود آیند و اجازه دهند که جمهوری اسلامی برای همه باشد؟

نماینده اهر و هریس خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: آقای بطحایی! چرا بجای استفاده از بازنشستگان در مدارس از نیروهای تحصیل کرده بیکار استفاده نمی کنید؟ این تحصیل کرده‌ها چه کار کنند؟ آنها را جذب کنید.

214219

کد خبر 1224165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =