افتتاح نخستین آکادمی تخصصی هوافضا در مدرسه آفرینش آمل

با حضورسید عیسی میرشفیعی، معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندراننخستین آکادمی تخصصی هوافضا ،همراه با نواختن زنگ هوافضادر مدرسه آفرینش آمل مورد افتتاح و بهره برداری قرارگرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از آمل،در این مراسم که با حضور معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران، مدیر آموزش و پرورش آمل، معاون ابتدایی آموزش و پرورش آمل و دیگر مسئولان در این مدرسه برگزار شد، نخستین آکادمی تخصصی درون مدرسه ای هوافضا در مدرسه آفرینش آمل بازگشایی شد.

این آکادمی براساس تفاهم‌نامه امضا شده در بهمن ماه ۹۶ میان ستاد توسعه هوایی و هوانوردی دفتر ریاست جمهوری و آموزش و پرورش تأسیس شده و برای نخستین بار یک مرکز تخصصی به دانش‌آموزان آموزش های مرتبط با صنعت هوانوردی را ارائه می‌کند.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران در آیین افتتاح این مرکز گفت: این آکادمی قرار است هفته ای یک ساعت را به عنوان زنگ هوافضا به دانش‌آموزان آموزش دهد و دانش‌آموزان مستعد در این زمینه را برای شرکت در مسابقات کشوری و بین المللی شناسایی کند.

«سید عیسی میرشفیعی» با اشاره به ضرورت تأسیس چنین مراکزی برای گسترش هرچه بیشتر فرهنگ پژوهش، تصریح کرد: انسان‌ها از روزی که متولد می شوند به طور ذاتی به دنبال پژوهش و کنکاش در پدیده‌های جهان هستند و علم نجوم و هوافضا نیز به عنوان یکی از اساسی ترین علوم برای توسعه فرهنگ پژوهش محسوب می‌شود.

شایان ذکر است در این آیین همچنین زنگ هوافضا توسط میر شفیعی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران نواخته شد.

۴۶

کد خبر 1225401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =