۰ نفر
۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
اولین اقدام سوریه درباره جولان

ایسنا نوشت: دولت سوریه از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کرد زمانی را برای برگزاری نشست فوری با هدف بررسی وضعیت جولان اشغالی و اقدام اخیر دولت آمریکا علیه این منطقه تعیین کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی فرانسه، هیات سوریه در سازمان ملل پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی را به رسمیت شناخت، در نامه‌ای خطاب به شورای امنیت تاکید کرد، ریاست شورای امنیت باید تاریخی را برای تشکیل نشستی فوری با هدف بررسی وضعیت جولان اشغالی و نیز نقض قطعنامه‌های مربوطه شورا از طرف یکی از اعضای دائم این شورا تعیین کند.

بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل پیشتر در نامه‌ای از شورای امنیت خواست اقداماتی را برای اجرای قطعنامه‌های مربوط به عقب‌نشینی اسرائیل از جولان تا مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ در پیش بگیرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با امضای حکمی حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های اشغالی جولان سوریه را به رسمیت شناخت. این حکم به بیانیه‌ای که ترامپ در ۲۱ مارس جاری در همین رابطه ارائه کرده بود، رسمیت بخشید. تصمیم جنجالی ترامپ با محکومیت بین‌المللی روبرو شد.

310

کد خبر 1244671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =