تولید بیش از ۴۳ درصد آهن اسفنجی کشور در گروه فولاد مبارکه

در سال ۱۳۹۷ کل آهن اسفنجی تولید شده در کشور بالغ‌ بر ۲۴ میلیون تن بوده است که سهم گروه فولاد مبارکه از این میزان، تولید بیش از ۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار تن است.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، در سال ۱۳۹۷ کل آهن اسفنجی تولید شده در کشور (شرکت‌های تابعۀ ایمیدرو) بالغ‌بر ۲۴ میلیون تن بوده است که سهم گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد سبا و شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری) از این میزان، تولید به بیش از ۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار تن است.

مختار بخشیان، معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه، این خبر را داد و اظهار داشت: در سال گذشته، در واحدهای احیا مستقیم ۱ و ۲ شرکت فولاد مبارکه ۷میلیون و ۱۵ هزار تن، در فولاد هرمزگان بیش از یک‌میلیون و ۶۹۱ هزار تن، در مجتمع فولاد سبا یک‌میلیون و ۲۵۱ هزار تن و در شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری بیش از ۵۵۴ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده است.

عرضۀ ۷ میلیون و ۵۰ هزار تن انواع محصولات فولادی

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با توجه به اهمیت تولید فولاد و نقش آن در اقتصاد کشور، عرضۀ ۷ میلیون و ۵۰ هزار تن انواع محصولات فولادی در برنامۀ سال ۱۳۹۸ شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا قرار گرفته است که این میزان عرضه نسبت‌به مدت مشابه سال قبل ۴.۶ رشد نشان می‌دهد.

معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه در همین خصوص ادامه داد: در بخش تولید کلاف گرم در شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا تولید ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصول برنامه‌ریزی شده است که رشد ۲ درصدی را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: همچنین در بخش محصولات سرد و پوشش‌دار شرکت فولاد مبارکه نیز تولید یک‌میلیون و ۵۸۰ هزار تن و رشد دو درصدی نسبت‌به مدت مشابه سال ۹۷ در دستور کار قرار گرفته است.

بخشیان خاطرنشان کرد: مدیریت و کارکنان شرکت فولاد مبارکه مصمم‌اند تا همانند سال‌های قبل اهداف شرکت و راهبردهای خردمندانۀ رهبر معظم انقلاب اسلامی در رونق تولید را محقق کنند.

۴۶

کد خبر 1249753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =