۰ نفر
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

ایرنا نوشت: مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: بارش های اخیر نتیجه تغییرات اقلیمی است و هر نوع صحبتی در خصوص ثمربخشی بارورسازی ابرها یا پایان خشکسالی و شروع ترسالی قابل قبول نیست.

یحیی زارع افزود: این میزان بارش ها در نتیجه تغییرات اقلیمی به طور معمول اتفاق می افتد.

وی یادآورشد: پیش بینی های بلندمدت برای استان تهران نشان می دهد در نتیجه همین تغییرات اقلیمی نیز در اردیبهشت باید منتظر بارش های پنج تا ۱۰ میلی متری در برخی نقاط و در مواقعی نیز ۲۰ تا ۲۵ میلی متری بیش از حد معمول باشیم.

زارع اظهار داشت: در خردادماه نیز پیش بینی می شود بین پنج تا ۱۰ میلی متر بارندگی بیش از حد معمول در استان تهران داشته باشیم.

مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: باید این آمادگی در مسئولان باشد تا اقدامات لازم را پیش از وقوع هر نوع حادثه ای از جمله سیلاب و آب گرفتگی انجام دهند.

وی با اشاره به وجود ۳۹ نقطه حادثه خیز مشخص شده در استان تهران خاطرنشان کرد: باید مجموعه پدیده هایی که باعث مشکلاتی در شهرها می شود را شناسایی و برای رفع آنها اقدام کنیم.

زارع به میزان بارندگی ثبت شده از ابتدای مهر سال ۹۷ تا ۲۴ فروردین امسال اشاره و بیان کرد: در این مدت در سطح استان تهران در مجموع ۲۹۴.۴ میلی متر بارندگی ثبت شد که این رقم در مدت مشابه سال آبی گذشته به ۱۰۳.۵ میلی متر می رسید.

مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: بارندگی ثبت شده برای کل سال آبی ۹۶-۹۷ در مجموع ۲۶۳.۴ میلی متر بود.

وی اضافه کرد: در سال آبی امسال تا ۲۴ فروردین ۱۱۱.۸ میلی متر از بارندگی پیش بینی شده برای سال آبی جاری تامین شده است.

​زارع تاکید کرد: در مدت ۲۵ روز امسال در مجموع ۹۸ میلی متر بارندگی در استان تهران ثبت شد در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته به ۱۰.۵ میلی متر می رسید که رشدی حدود ۴۰ برابری را نشان می دهد.

۵۶۵۶

کد خبر 1250318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =