سعودی‌ها از اعلام صحیح نام نخست‌وزیر عراق هم واهمه دارند!

انتخاب نوشت: سخنگوی ائتلاف دولت قانون عراق، به اقدام رئیس مجلس شورای عربستان سعودی در تغییر عامدانه نام نخست‌وزیر عراق اعتراض کرد. رئیس مجلس شورای عربستان سعودی طی سخنرانی‌ای که در اجلاس امروز بغداد داشته، عامدانه نام «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر عراق را بارها «عادل عبد الهادی» گفته است.

اقدام رئیس مجلس شورای عربستان سعودی در عدم ذکر نام نخست‌وزیر عراق در نشست اجلاس سران پارلمان‌های کشورهای همسایه این کشور اعتراض یکی از ائتلاف‌های عراقی را در پی داشت.

«عباس الموسوی»، سخنگوی ائتلاف «دولت القانون» عراق به رهبری «نوری المالکی» امروز (۳۱ فروردین) در حساب توییتر خود به این اقدام «عبدالله محمد آل الشیخ» اعتراض کرد.

آن طور که این عضو ائتلاف دولت قانون گفته، رئیس مجلس شورای عربستان سعودی طی سخنرانی‌ای که در اجلاس امروز بغداد داشته، عامدانه نام «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر عراق را بارها «عادل عبد الهادی» گفته است.

امتناع رئیس مجلس شورای سعودی از ذکر صحیح نام نخست‌وزیر عراق

عباس الموسوی در اعتراض به این اقدام نوشت: «عادل عبدالهادی، [بعد] می‌گویند تغییری وجود دارد؛ تغییری که رخ داده، سیاسی و تنها برای منافع است. برادر [رئیس مجلس شورای سعودی] نمی‌تواند اسم عادل عبدالمهدی را تلفظ کند. [گیریم که عبدالمهدی را به عبدالهادی تغییر دادی]، با نام عبدالزهرا چه خواهی کرد؟»

سخنگوی ائتلاف دولت قانون، این حرکت رئیس مجلس شورای عربستان سعودی را نشانه و پیامی برای آن دسته از عراقی‌ها دانست که «همچنان» بر این باورند که «نظام پادشاهی» تغییر رویه داده است.او در ادامه تأکید کرد که «عراق پایتخت امام مهدی (عج) است».

این رفتار رئیس مجلس شورای سعودی در حالی رخ می‌دهد که اخیرا هیأت‌های بلندپایه‌ای‌ از عراق به عربستان سعودی و بالعکس سفر کرده‌اند و دو کشور تفاهم‌نامه‌های اقتصادی بین خود امضا کرده‌اند

2323
کد خبر 1252055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
  4 6
  نمی دانم تا کی خودتونو گول بمالید ، اون کافر ومشرک خدا و پیغمبر و امام نمی خواسته اسم مهدی را بگوید که لیاقت میخواهد اسم و نام آن یگانه دردانه عالم خلقت را بیاورد
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
  0 2
  ایران وقم ومسجدجمکران پایتخت آقاامام زمان است.البته درزمان ظهور آقا کوفه رامحل حکومت خودش قرارمیده ولی به هرحال ایران کشورآقاست
 • IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
  2 2
  ما فقط باید عبدِ الله باشیم ولاغیر