کردهای سوریه: قصد حمله به نیروهای سوری و ایرانی را نداریم

تسنیم نوشت: شبه نظامیان کُرد برخوردار از حمایت‌های واشنگتن اعلام کردند که قصد عملیات علیه نیروهای سوری و همپیمانان آنها در دیرالزور را ندارند.

 به نقل از العربی الجدید، یک مسئول در گروه موسوم به نیروهای دمکراتیک سوریه که به اختصار "قسد" خوانده می‌شود امروز پنجشنبه هرگونه برنامه‌ریزی این نیروها برای اقدام نظامی علیه نیروهای دولتی سوریه و نیروهای ایرانی مستقر در دیرالزور در شرق این کشور را رد کرد.

پیش از این برخی رسانه های کُرد زبان اعلام کرده بودند که نیروهای دمکراتیک قصد حمله به نیروهای سوری و ایرانی مستقر در شهر البوکمال در شرق دیرالزور را دارند.

مصطفی بالی سخنگوی "قسد" گفت: نیروهای دمکراتیک همچنان مشغول به تعقیب داعش در شرق فرات هستند و برای هیچگونه عملیات نظامی دیگر برنامه ریزی نکرده اند.نیروهای دمکراتیک سوریه که بیش از یک ماه قبل منطقه "الباغوز" را به کنترل خود در آورده اند بر ادامه عملیات خود علیه گروه تروریستی داعش در کل سوریه تاکید کرده اند.

دو روز قبل درگیری‌های شدیدی در محور شهرک "السیال" در نزدیکی شهر البوکمال در حومه دیرالزور به وقوع پیوسته است.برخی منابع به العربی الجدید گفتند که این درگیری‌ها به دنبال حمله داعش به مواضع نیروهای همپیمان سوریه که در محور شهرک "السیال الغربی" در نزدیکی شهر البوکمال مستقر هستند به وقوع پیوسته است.این منابع همچنین از حملات هوایی ارتش سوریه به مناطق مختلف در جریان این درگیری‌ها خبر دادند.

نیروهای دمکراتیک سوریه تحت حمایت و پشتیبانی نظامی ائتلاف آمریکایی هستند.

2323

کد خبر 1253426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =