وزیر ورزش: ۵۰ میلیون نفر در ایران لیگ برتر فوتبال را دنبال می کنند

وزیر ورزش و جوانان گفت: اوقات فراغت ۵۰ میلیون ایرانی با تماشا و پیگیری مسابقات و اخبار ۱۶ تیم لیگ برتر فوتبال کشور پر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از همدان ؛ مسعود سلطانی فر، که به همدان سفر کرده است، در گردهمایی هیات های اندیشه ورز جوانان، سمن ها و ورزشکاران استان همدان با اشاره به توجه جدی دولت تدبیر و امید به توانمندی نسل جوان و بانوان، گفت: هزینه تیم های لیگ برتری به هیچ عنوان توسط دولت و از محل بودجه عمومی دولت و ردیف های مختلف تامین نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: این تیم ها از طریق سامانه های هواداری و اسپانسرهای مالی تامین می شوند و ۶ هزار میلیارد ریال هزینه مجموع آنها در یک فصل است.

سلطانی فر تصریح کرد: غنی سازی اوقات فراغت ۵۰ میلیون ایرانی توسط این تعداد تیم در شرایطی است که اگر از حوزه هنر یا سایر بخش ها بخواهیم این اوقات فراغت را فراهم سازیم به چند برابر این مقدار هزینه اعتبار نیاز است.

سلطانی فر در ادامه با بیان اینکه امسال برای کسب حداکثر سهمیه المپیک ۲۰۲۰ تلاش خواهیم کرد، افزود: سال گذشته با وجود اینکه پیش بینی بهره برداری از ۵۰۰ طرح ورزشی را داشتیم اما در نهایت ۷۰۰ طرح ورزشی در نقاط مختلف کشور افتتاح شد.

معاون رییس جمهور دولت تدبیر و امید بر واگذاری ۳۰ درصد از امور مدیریتی به جوانان نخبه و بانوان باتجربه و توانمند تاکید دارد و اراده کلی و اساسی دولت را اجرای این سیاست دانست و اظهار داشت: حجت الاسلام دکتر حسن روحانی بر فراهم شدن شرایط انتقال آرام قدرت از مدیریت کنونی به نسل جدید در امور اجرایی کشور تاکید دارد.

وزیر ورزش و جوانان افزود: ۴۰ سال از حیات نظام مقدس جهوری اسلامی می گذرد و زمان انتقال تجربه با استفاده از همه ظرفیت های نظام و البته به آرامی فرا رسیده است.

۴۶

کد خبر 1253526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =