۰ نفر
۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
اولین محموله کمک‌های چین وارد تهران شد

ایرنا نوشت: سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین اعلام کرد نخستین محموله از کمک های اهدایی از سوی دولت و مردم چین به منظور توزیع در شهرها و استان‌های سیلزده ایران امروز جمعه توسط یک فروند هواپیمای باری خطوط هوایی چین در فرودگاه امام خمینی (ره) تهران به زمین نشست.

محمد کشاورز زاده روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: علاوه بر این محموله، قرار است کمک های بیشتری در روزهای آینده از سوی دولت به تهران ارسال شود.

وی ضمن قدردانی از ابراز همدردی و حس نوع دوستی دولت و مردم چین با مردم سیلزده ایران تصریح کرد: معتقدیم همراهی و همگامی دو کشور در تمامی مراحل سخت و دشوار گذشته و پیش رو، گواهی روشن بر عزم راسخ دوتمدن کهن و تاریخ ساز بر تداوم قاطعانه شراکت جامع استراتژیک دو جانبه است.

پیش از این 'وانگ یی' وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین در پیامی به 'محمد جواد ظریف' همتای ایرانی خود مراتب همدردی و اظهار تاسف کشورش را به خاطر سیل ویرانگر ایران اعلام کرده بود.
'گنگ شوانگ' سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور نیز ضمن اظهار همدردی با دولت و مردم سیلزده ایران، آمادگی کشورش را برای ارسال کمک های اسنان دوستانه به سیلزدگان اعلام کرده بود.
در نیمه اول فروردین امسال بارش های شدید و رگباری در چند استان ایران تبدیل به سیل شد که علاوه بر تلفات جانی موجب خسارت زیادی به واحدهای مسکونی، راه ها و اراضی کشاورزی شد.
 

310311

کد خبر 1253589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =