آیین استقبال از ماه مبارک رمضان در اردبیل برگزار شد

همزمان با فرا رسیدن ماه ضیافت الهی، آیین استقبال از ماه مبارک رمضان به همت شهرداری اردبیل و با حضور پرشور شهروندان و مسئولان و خانواده های معزز شهدا در مهدیه بزرگ اردبیل برگزار شد.

 در مراسم استقبال از رمضان شهروندان اردبیلی در حال و هوایی معنوی  با ابتهال خوانی و مداحی به استقبال ماه ضیافت الهی رفتند.

حمید لطف اللهیان در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: برای چهارمین سال متوالی آیین استقبال از ماه مبارک رمضان با هدف پاسداشت شعایر دینی و اسلامی برگزار شد.

شهردار اردبیل با بیان اینکه شهرداری در مناسبت‌های مختلف، فضاسازی شهری، مشارکت در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی و در عین حال معرفی و تجلیل از چهره‌های برتر شهر را وظیفه خود می‌داند، تصریح کرد:  به عنوان مثال همه ساله در آستانه ماه مبارک رمضان، آیین استقبال از این ماه عزیز نیز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به  اینکه ماه رمضان ماه خدا و فرصتی برای انتقال آموزه‌های معرفتی و اخلاقی دین اسلام است، گفت: شهرداری نیز به سهم خود به دنبال فرهنگ‌سازی و انتقال آموزه‌ها به نسل جدید و از سویی معرفی چهره‌های شاخص قرآنی و دینی به ویژه حافظان و قاریان قرآن و مداحان اهل بیت (ع) است.

وی همچنین  با اشاره به سفارش پیامبر اکرم در تمسک مسلمانان به قرآن و اهل بیت (ع)  اظهار کرد: انتقال مفاهیم عمیق تربیتی قرآن به ویژه در فرصت ماه رمضان مسئولیت نهادهای فرهنگی است و شهرداری نیز برنامه‌های متنوعی در ماه رمضان به اجرا درخواهد آورد.

در انتهای مراسم از خادمان و چهره های برتر قرانی تجلیل شد.

46

کد خبر 1256919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =