ایرنا نوشت: فیس بوک یک شرکت کره ای را به استفاده از دستکم 30 برنامه مختلف برای جمع آوری و تحلیل غیرقانونی اطلاعات کاربران این شبکه اجتماعی برای استفاده در حوزه های فروش و بازاریابی، متهم کرده است.

فیس بوک روز جمعه شکایت خود را از این شرکت کره ای که Rankwave نام دارد، به دادگاهی در کالیفرنیا تقدیم کرد. 
شرکت آمریکایی فیس بوک تحقیقات در مورد Rankwave را از ژوئن 2018 (تیر-خرداد97) آغاز کرده و مدعی است که این شرکت تحلیل داده، از سال 2014 (93-1392) از اطلاعات جمع آوری شده در راستای اهداف تجاری خود از جمله ارائه خدمات مشاوره ای به شرکت های فعال در حوزه بازاریابی و مارکتینگ، استفاده می کرده است. 
فیس بوک مدعی است که Rankwave به «شهرت» و «اعتماد مردمی» این شرکت لطمه زده و خواستار آن است تا دادگاه این شرکت کره ای را به ارائه مدارک و شواهدی در مورد اطلاعاتی که به طور غیرقانونی مورد استفاده قرار داده و پرداخت غرامت، موظف کند.
این پرونده، یادآور پرونده جنجالی شرکت کمبریج آنالتیکا (Cambridge Analytica) است. چندی پیش در پی افشای آن که این شرکت تحلیل داده انگلیسی از اطلاعات شخصی کاربران فیس بوک در جهت بالا بردن شانس پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوءاستفاده کرده است، فیس بوک به بحران جبران ناپذیری دچار شد. 

5656

کد خبر 1259713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =