ژنرال آمریکایی: تا زمان تامین منافعمان در افغانستان می‌مانیم

فارس نوشت: رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که بر خلاف خواسته طالبان مبنی بر خروج آمریکا از افغانستان، نیروهای این کشور تا تامین منافع ضد تروریسمی آمریکا در جنوب غرب آسیا می‌مانند.

دانفورد دلیل اصلی حضور آمریکا در افغانستان را وجود گروه‌های تروریستی در این کشور دانست و افزود: شکی درباره ادامه حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان وجود ندارد و تا زمانی که منافع ضد تروریسمی ما در جنوب آسیا تامین نشود برای خروج از افغانستان برنامه‌ای نداریم و این موضوع غیرقابل مذاکره است.

وی ادامه داد: موضع‌ طالبان، خروج کامل نیروهای آمریکایی است اما آمریکا قبل از اطمینان درباره تضمین منافع ضد تروریستی خود از افغانستان خارج نمی‌شود. آمریکا باید مطمئن شود که در چارچوب دیپلماتیک، حکومت و مردم افغانستان به‌صورت فراگیر در مذاکرات دخیل باشند.

دانفورد با اشاره به گفت‌وگوهای اخیر زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا در افغانستان، با طالبان تاکید کرد که گفت‌وگوهای بین‌الافغانی یک اصل مهم است.

به گزارش فارس، این اظهارات مقام آمریکایی در حالی بیان می‌شود که طالبان، در 7 دور مذاکره با آمریکا، خواست اصلی خود را خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان عنوان کرده و آن را شرط اصلی پایان جنگ در افغانستان دانسته است.

در دومین نشست میان سیاستمداران افغانستان و طالبان که از 2 پیش تاکنون ادامه داشت، امروز طالبان بار دیگر بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان تأکید کرد و مادر تمامی مشکلات کنونی در افغانستان را، اشغال افغانستان از سوی خارجی‌ها دانست.

23310311

کد خبر 1265255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =