رشد و توسعه هدفمند رشته‌های تحصیلی در دانشگاه صنعتی اراک

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی اراک ، رشد و توسعه رشته های این دانشگاه را به صورت کاملا هدفمند و بر اساس برنامه های این دانشگاه در بخش های مختلف دانست.

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی ؛ ابوالفضل سلامی در نشست خبری رئیس و معاونین دانشگاه صنعتی اراک با اصحاب رسانه به این موضوع اشاره کرد و ادامه داد : از زمانی که دانشگاه صنعتی اراک فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود را به صورت مستقل از دانشگاه علم و صنعت تهران شروع کرده است ، به طور متوسط هر ساله ۲ گرایش کارشناسی ارشد به رشته های تحصیلی این دانشگاه اضافه شده است. در حال حاضر دانشگاه صنعتی اراک ۶ رشته مصوب را در مقطع کارشناسی و ۹ رشته مصوب را هم در مقطع کارشناسی ارشد در سبد انتخابی دانشجویان خود قرار داده است.

وی از رشد ۱۵ درصدی دانشجویان این دانشگاه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبرداد و بیان کرد : در حال حاضر ۱۲۹۴ دانشجو در این دانشگاه حضور دارند که از این تعداد، ۱۱۳۵ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۱۵۹ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

* کسب رتبه اول میزان اختصاص سرانه های ورزشی به هر دانشجو در بین دانشگاه های کشور

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی ؛ معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اراک هم با بیان اینکه تعداد ۳۸۰ دانشجو در سال ۱۳۹۰ از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی این دانشگاه استفاده کرده اند، گفت: این تعداد در سال گذشته به ۶۱۰ نفر رسیده است که این افزایش آمار، نشان دهنده بهره مندی مناسب دانشجویان از اینگونه تسهیلات است . همچنین دانشجویان در کنار بهره مندی از صندوق خیریه احسان مرکز مشاوره دانشگاه ، می توانند از تسهیلاتی که در راستای توافق این دانشگاه با بانک مهر ایران به امضا رسیده است ، استفاده کنند.

مجتبی گودرزی به راه اندازی طرح مشترک حوزه پژوهش و حوزه دانشجویی دانشگاه تحت عنوان " ناوک ( نوآوری، ایده و کارآفرینی) " اشاره کرد و افزود : این طرح حدود یک سال است که در دانشگاه اجرا می شود و دانشجویان طبق آن در تمام مراحل تحصیل خود می توانند از مهارت های مورد نیاز از جمله، مهارت ها زندگی، شیوه های کارآفرینی، خلق ایده و... بهره مند شوند.

وی به کسب رتبه اول میزان اختصاص سرانه های ورزشی به هر دانشجو در بین دانشگاه های کشور و با اختلاف قابل توجه نسبت به جایگاه دوم خبر داد و بیان کرد : در حال حاضر به ازای هر دانشجویی که در دانشگاه تحصیل می کند ، ۶ متر مربع فضای ورزشی در نظر گرفته شده که این فضاها شامل زمین چمن طبیعی ، سالن بدنسازی ، سالن چند منظوره و زمین چمن مصنوعی است که در آینده به بهره برداری می رسد.

* تلاش و برنامه ریزی برای ارائه خدمات آموزشی ، رفاهی و... باکیفیت و مطلوب


مدیر امور اداری و مالی دانشگاه صنعتی اراک هم در بخش دیگری از این نشست گفت : خرید تجهیزات آزمایشگاهی ، پژوهشی و آموزشی تاثیر بسزایی در پیشبرد اهداف دانشگاه ها و اجرای برنامه های کیفی آنها دارد که متاسفانه بر اثر نوسانات قیمت ارز و مشکلات اقتصادی حاکم در جامعه طی چند سال گذشته ، دانشگاه های کشور در تأمین این تجهیزات با مشکلات متعددی روبرو بوده اند.

امیررضا مرادی با تاکید به اینکه خوشبختانه تاکنون محدودیت های مالی و اعتباری دانشگاه ، هیچگونه تاثیری بر روند امور اجرایی دانشگاه نداشته است ، ارائه خدمات باکیفیت و مطلوب در تمامی بخش ها را از اهداف مهم عنوان کرد و ادامه داد : در حال حاضر ۵۸ عضو هیئت علمی در این دانشگاه به فعالیت های آموزشی و پژوهشی مشغول هستند که با توجه به تعداد دانشجویان و سرانه های موجود در این مجموعه، دانشگاه صنعتی اراک توانسته است در شاخص نسبت دانشجو به استاد، در زمره دانشگاه های کم نظیر کشور از این حیث قرار بگیرد.

۴۶

کد خبر 1265776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =