نمایش «زنگاو» از امشب در تئاتر مولوی به صحنه می‌رود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: نمایش «زنگاو» اثر فهیم خسروی فارسانی برگزیده نخستین جشنواره تئاتر بانو در تالار مولوی تهران به روی صحنه می رود.

شهرام فرجی ضمن اعلام این خبر افزود: از روز یکشنبه ٢٣ تیرماه، هر شب ساعت ١٩:٣٠ سالن کوچک مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران میزبان برگزیدگان نخستین جشنواره تئاتر بانو می‌شود.

وی ادامه داد: این نمایش ها اسفند سال گذشته با محوریت زن در تالار مولوی مورد داوری قرار گرفته بودند که نمایش «زنگاو» اثر فهیم خسروی فارسانی از استان چهارمحال و بختیاری یکی از نمایش های برگزیده این جشنواره بوده است.

فرجی افزود: «زنگاو» برگرفته از نمایش «من موجودی احساساتی هستم» نوشته ایو انسلر درام‌نویس آمریکایی است که به خشونت علیه زنان در جهان می پردازد.

فرجی ضمن اشاره به اینکه این نمایش با ٥ اثر برگزیده نخستین جشنواره تئاتر بانو به روی صحنه خواهد رفت گفت: این نمایش ها که با عنوان  نمایش «بانو» به روی صحنه می روند ۵  مونودرام تک‌پرده‌ای و تک شخصیتی ۱۰ دقیقه‌ای هستند که بدون فاصله و قطع زمانی، به صورت پیوسته به اجرا گذاشته می‌شوند. مخاطبان با خرید یک بلیت امکان، تماشای تمام آثار را خواهند داشت.

نمایش‌های «کبریت سوخته» به نویسندگی و کارگردانی فاطمه توکلی، «زن‌گاو» به نویسندگی و کارگردانی فهیم خسروی فارسانی، «حاد» به نویسندگی علیرضا اجلی و کارگردانی ابراهیم عبدی، «نقص عضو» به کارگردانی مرجان آقا نوری و «وایتکس» به نویسندگی یاسمین بنیادی و کارگردانی مجید اقبالی، ۵ اثری هستند که روی صحنه می‌روند. 

46

کد خبر 1279635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =