قالیباف: تحریم کاغذپاره نیست/ برخی‌ها می گفتند چرا با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم

تسنیم نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مردم با فشار و سختی زندگی می‌کنند، گفت: در ۲- ۳ سال اخیر دغدغه مردم اشتغال و کار بود اما در حال حاضر مشکلات مردم گرانی است؛ آنقدر گرانی فشار آورده که مردم بیکاری را فراموش کردند.

محمدباقر قالیباف پیش از ظهر امروز در یادواره شهدای حافظان نظم و امنیت اظهار داشت: امروز جامعه ما با هر سلیقه و گرایش و باوری، امنیت و پیشرفت مادی و معنوی خود را مدیون شهدا و امام شهدا است.

وی گفت: از زمانی که قدرت‌های جهانی منطقه در خاورمیانه دخالت کردند و گروه‌های تروریستی را به جان منطقه انداختند، آمار تلفات و ناامنی‌شان از جمهوری اسلامی چندین برابر بیشتر است.

بخش هایی از اظهارات قالیباف را در ادامه می خوانید:

*وظیفه نیروی انتظامی تامین امنیت عمومی و اجتماعی است‌،نیروی انتظامی چنین رسالت سخت، دقیق و ظریفی دارد و باید نسبت به آن اهتمام داشته باشد. امنیت نعمت مجهولی است که تا ناامنی نباشد قدرش را نمی‌دانیم، هدف نهایی ما امنیت به تنهایی نیست بلکه هدف نهایی ما رشد و نعالی انسان‌ها است، امنیت را برقرار می‌کنیم تا کشور پیشرفت و ترقی کند اما اگر امنیت باشد اما پیشرفت و ترقی نکنیم، کفران نعمت کردیم.

* حوادثی که در چند سال اخیر اتفاق افتاد برای ما تجربه بزرگی است، قبل از موضوع برجام بسیار مطرح می‌شد که چرا با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم در حالی که بارها گفته شد آمریکایی‌ها صادقانه رفتار نمی‌کنند اما رفتیم و مذاکره کردیم ولی برجام را با وجود تایید همه نهادهای بین‌المللی، زیر پا گذاشتند.

* مقام معظم رهبری فرمودند که هزینه ایستادگی در مقابل ظلم کمتر از هزینه سازش است؛ در حوادث اخیر برخی می‌گفتند به سمت جنگ می‌رویم اما رهبر معظم انقلاب گفتند نه جنگی اتفاق می‌افتد و نه مذاکره‌ای؛ اکنون هم ببینید که چه شد.

* در برخوردی که آمریکا انجام داد، چند درس بزرگ وجود داشت،نخستین درس این بود که کشور باید پیشرفت کند و به آخرین تکنولوژی دنیا دسترسی پیدا کند، در ماجرای سرنگونی پهپاد آمریکایی همه کشورهای دنیا شوکه شدند که ایران با تکنولوژی خودش اوج تکنولوژی آمریکا را سرنگون کرد. از بعد معنوی این مهم بود که به فرهنگ قرآن عمل کردیم، در قرآن تاکید شده که وقتی به شما ظلم و تجاوز می‌شود مقابلش بایستید و خدا قول داده اگر مقابل ظلم ایستادید پیروز می‌شوید.

* ما به دنبال جنگ و جنگ‌طلبی نیستیم اما دفاع می‌کنیم، ما باید ایستادگی کنیم و حق خود را بگیریم، معتقدیم اگر مذاکره کنیم به همان موضع قبلی برمی‌گردیم بنابراین باید ایستادگی کنیم‌.

* در هر حوزه‌ای نیازمند پیشرفت و ترقی هستیم،  این پیشرفت در حوزه اقتصادی هم باید باشد، مردم با فشار و سختی زندگی می‌کنند. در 2- 3 سال اخیر دغدغه مردم اشتغال و کار بود اما در حال حاضر مشکلات مردم گرانی است؛ آنقدر گرانی فشاری آورده که مردم بیکاری را فراموش کردند. آیا نمی‌توانیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم و بر آن‌ها فائق آئیم؟ بدون شک می‌توانیم، مهم این است که ضعف‌های و چالش‌های مدیریتی وجود دارد.

* تحریم کاغذپاره نیست و اثر سوء بر اقتصاد دارد اما با یک برنامه 5 ساله با همین شرایط تحریم می‌توانیم وضعیت را به نقطه آرامش برسانیم به شرط آن‌که به جای تمنا از دشمن فرصت را در اختیار جوانان و مردم بگذاریم. اختلافات و تفاوت گرایش‌های سیاسی وجود دارد اما کسانی که اسلام، ایران و انقلاب برایشان مهم است باید در موضوع اقتصاد به هم کمک کنند و دولت هم باید گام اول را بردارد چون مسئولیت مستقیم دارد اما بقیه هم باید کمک کنند.

27219

کد خبر 1285576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =