تجدیدنظر در بهای انرژی خانوارهای کردستانی ضروری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خواستار درخواست تجدید نظر در بهای انرژی خانوارهای کردستانی از هیات دولت شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، حسین فیروزی در کارگروه تنظیم بازار استان با بیان اینکه کردستان جزو استان های سرد کشور است اما در محاسبه نرخ بهای گاز شهرهای پر جمعیت اش در اقلیم دو واقع شده است، اظهار داشت: فصل سرد استان از ۱۵ آبان تا ۱۵ فروردین در نظر گرفته شده در حالیکه طی دو سال گذشته روزهای سرد استان حتی تا خرداد ماه تداوم داشته است.

وی افزود: لازم است با مستندات و دلایل کافی این امر به هیات دولت برای تجدید نظر در خصوص افزایش روزهای سرد و محاسبه بهای انرژی بر اساس فصل سرد منعکس شود که در صورت تحقق آن خانوارهای کردستانی پول کمتری بابت مصرف انرژی پرداخت می کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با بیان اینکه در تیرماه امسال وضعیت نرخ کالا و خدمات به نسبت ماه قبل آن کمی بهتر شده است، یادآوری کرد: عمده مشکل ما در گروه کالاهای غیر خوراکی است که از این حیث در رتبه پنج کشور قرار داریم.

فیروزی تصریح کرد: لازم است نظارت و بازرسی ها در حوزه کالاهای غیر خوراکی در سنندج و دیگر شهرها بیشتر شود و در این خصوص فعالانه تر عمل شود.

وی به در پیش بودن دو عید قربان و غدیر نیز اشاره کرد و افزود: توزیع کالاهای اساسی و مورد نیز مردم باید از هم اکنون توزیع و در اختیار مردم قرار بگیرد کە این امر بە ثبات بازار و کاهش قیمت ها کمک خواهد کرد.

46

کد خبر 1288248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =