ظریف: جمعه در پاریس با ماکرون و لودریان دیدار می کنم

فارس نوشت: وزیر خارجه ایران گفت که روز جمعه در پاریس با ماکرون رئیس جمهور و لودریان وزیر خارجه فرانسه دیدار می کند.

 محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در دومین مقصد سفرش به سه کشور اروپایی و در دومین مقصد این سفر ساعتی قبل وارد استکهلم شد، در مراسم شب عید سعید غدیر در جمع ایرانیان مقیم سوئد حضور یافت.

وی در این مراسم طی سخنانی عنوان کرد:  اتفاقی که افتاده با تحریمهای آمریکا آثار درازمدتی خواهد داشت. آمریکا از قدرت دلار استفاده افراطی می کند و فشار آن به مردم ایران می آید. وی افزود: اروپایی ها بیش از حد با تحریمها محافظه کاری می کنند.

ظریف: جمعه در پاریس با ماکرون و لودریان دیدار می کنم

وزیر خارجه درباره تروریسم اقتصادی اظهار داشت: درست است اسم من را گذاشتند در فهرست تحریم ها اما خیلی هم به من فشار نیامده است. یکشنبه کویت بودم امروز در فنلاند با مقامات این کشور دیدار کردم و فردا در سوئد با وزیر خارجه دیدار می کنم و پنجشنبه در نروژ خواهم بود و جمعه  نیز وزیر خارجه و رئیس جمهور فرانسه را می بینم. 

ظریف بیان کرد: اینستکس مکانیسم خوبی است به شرط اینکه راه بیفتد. چند مشکل دارد باید داخل آن پولی برود و حتما باید پولی از نفت ایران وارد اینستکس شود. 

رئیس دستگاه دیپلماسی در  پاسخ به سوالی عنوان کرد: من همواره طرفدار گفتگوی منطقه ای بودم. ما باید برای روابط خوب با همسایگان تلاش کنیم. وزیر خارجه گفت: ایراد اصلی منطقه ما این است که فکر می کنند امنیت را باید از بیرون خرید.

2323

کد خبر 1291276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =