سازه‌های پارچه‌ای ماهوت ، ترکیب زیبایی و کارایی در فضای باز

زندگی‌های آپارتمانی امروز باعث شده تا کمتر بتوانیم از هوای آزاد لذت برده و آنطور که باید با طبیعت در ارتباط باشیم. اغلب ما برای دیدن یک دوست ترجیح می‌دهیم از خانه بیرون برویم و با صرف یک نوشیدنی یا غذای دلچسب از معاشرت لذت ببریم. امروزه اغلب کافه‌ها و رستوران‌ها که نیاز به هوای آزاد در دل شهری محصور از آپارتمان را تشخیص دادند، در کنار فضای بسته امکانات فضای باز هم ارائه می‌دهند. اما دیگر نشستن در فضای باز مختص تابستان و روزهای خوش و آب و هوا نیست. ممکن است در یک روز زمستانی هم ترجیح بدهید از هوای آزاد در کنار غذا و نوشیدنی‌تان لذت ببرید. سازه‌های پارچه‌ای به این منظور برای زیباتر کردن و کاربردی‌تر کردن فضای باز رستوران و کافه‌ها به کار می‌روند. در ادامه مطلب با این سازه‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

انواع سازه‌ها

سازه‌های پارچه ای که با نام‌های سازه های کششی، سازه های غشایی ، سازه های چادری نیز بکار می روند از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سازه‌ها در فضای باز هستند چند زیر مجموعه دارند:

  •  سازه‌های پارچه‌ای ثابت
  • · سازه‌های پارچه ای جمع شوتده (متحرک اتوماتیک)
  •  سازه‌های کابلی

 سازه‌های چادری از مرسوم‌ترین سازه‌های به کار رفته در فضای باز رستوران، کافه، پارک، فضاهای عمومی و خصوصی و نماهای پارچه‌ای ساختمان‌ها هستند. نوعی از سازههای پارچه‌ای، نوع جمع شونده است که در موارد مختلفی از جمله پوشش استخر نیز کاربرد دارد. برای دیدن نمونه‌ی پوشش‌های پارچه‌ای می‌توانید از پروفایل شرکت ماهوت دیدن کنید. وجود این سازه‌ها باعث می‌شود تا بتوانید بیشتر از وقتگذرانی در فضای روباز و خصوصیتان لذت ببرید

سازه‌های پارچه‌ای کافه و رستورانها چه کاربردی دارند؟

 شاید اولین و ساده‌ترین موردی که بتوان به آن اشاره کرد زیباسازی است! هرچند یک سازهی پارچه‌ای خوب ساخته شده جلوهی مدرنی به فضا می‌بخشد، اما در اصل زیبایی یکی از ویژگی‌های فرعی سازه‌های پارچه‌ای محسوب می‌شود. سازه‌های پارچه‌ای به کار رفته در هتل و رستوران‌ها نمونه خوبی از کاربرد زیبایی سازه‌های پارچه‌ای است که می توانید نمونه‌هایی از آنها از جمله سازه های پارچه ای بکار رفته در کافی شاپ و رستوران هتل اسپیناس پاالس تهران را در پروفایل شرکت ماهوت مشاهده کنید.

این سازه‌های مدرن کاربردهای مختلفی دارند؛ ضد گرد و غبار هستند و با انتقال نور طبیعی و ایجاد سایه مناسب محل نشستن را به فضایی دلنشین‌تر تبدیل می‌کنند. جالب است بدانید سازه‌های پارچه‌ای عالوه بر کاربردی که در روزهای بارانی دارند، در روزهای آفتابی از عبور اشعه‌های مضر خورشیدی نیز جلوگیری می‌کنند و در برابر اشعه UV مقاوم هستند. یک خبر خوب برای دوستداران طبیعت اینکه این سازه‌ها کامال قابل بازیافت بوده و صدمه‌ای به محیط زیست نمی‌زنند

 مزایا و معایب سازه‌های پارچه‌ای

سازه‌های پارچه‌ای مزایای متعددی دارند که باعث شده تا از پرکاربردترین سازه‌ها در فضاهای باز عمومی و خصوصی باشند. تعدادی از مزایای سازه‌های پارچه‌ای شامل این موارد می‌شود:

  •  دوام و طول عمر باال
  •  هزینه و زمان اجرای کمتر نسبت به پوشش‌های دیگر نسبت به دوام و کیفیت باال
  •  سبک بودن، قابلیت استفاده مجدد، جابجایی و بازیافت
  •  استفاده آسان و ظاهری مدرن و زیبا
  •  مقاومت باال در برابر باد و باران و نور آفتاب
  •  متحرک بودن و داشتن امکان جمع‌شوندگی

2121

کد خبر 1297455

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =