نگاه وزیر دولت خاتمی به ایده بازتعریف در جریان اصلاحات/ضعف در شورای عالی‌ سیاست‌گذاری طبیعی است

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: باز تعریف در جریان اصلاحات یک امر طبیعی است و معتقدم قطعاً این اتفاق صورت می گیرد.

علی صوفی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با اشاره به انتقاد احزاب و شخصیت‌های اصلاح طلب از شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان در مورد تغییر نحوه تصمیم‌گیری‌ها در این نهاد گفت: طبعاً در هر مرحله از ورود این شورا به انتخابات، اشکالاتی بروز می‌کند و نقدهایی صورت می‌گیرد.

او ادامه داد: در گذشته هم ممکن بود اشکالاتی وجود داشته باشد، به طور کلی وجود اشکال یک چیز طبیعی است، اشکالات در هر دوره بررسی می‌شود و نظرسنجی‌هایی درمورد آن صورت می‌گیرد. از این سو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان هر دوره فرم‌هایی را در سطح زیرمجموعه خود توزیع می‌کند تا احزاب عضو این شورا درمورد آن نظر دهند و با اخذ نظرات آن‌ها تصمیم‌گیری کند.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه ضعف در شورای عالی‌ سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان چیز طبیعی است، اظهار کرد: ضعف‌های این شورا در دور جدید مورد بررسی قرار می‌گیرد تا برطرف شود.

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات درباره نگرانی‌ها برای کاهش سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان برای انتخابات پیش رو گفت: اکنون در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کارگروهی تحت عنوان پایش تشکیل شده است که طرحی را برای ارزیابی عملکرد تک‌تک نمایندگان مجلس طراحی کرده‌اند.

صوفی افزود: ابتدا باید نتیجه بررسی‌های پایش‌شده مشخص شود، سپس درمورد عملکرد نمایندان و فراکسیون امید اظهارنظر صورت گیرد.

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان در واکنش به اظهارنظر کرباسچی مبنی بر بازتعریف اصلاح‌طلبی تصریح کرد: در یک جریان سیاسی پویا مانند اصلاحات همیشه برای زنده بودن خود باید گفتمانش مورد بازنگری و ارزیابی قرار گیرد و با توجه به شرایط روز و احساسی که مردم نسبت به اوضاع دارند باید بازتعریفی صورت گیرد.

او خاطرنشان کرد: بازتعریف در جریان اصلاحات یک امر طبیعی است و معتقدم قطعاً این اتفاق صورت می‌گیرد.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1298891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =