تلاش برای راه‌اندازی خط گلشهر-جهانشهر تا سال ۱۴۰۰

ایسنا نوشت: عضو شورای شهر کرج گفت: تمام تلاش مدیریت شهری بر این است تا مترو کرج از ۴۵ متری گلشهر تا جهانشهر قبل از پایان دوره پنجم شورای شهر راه‌اندازی شود.

‌محمدحسین خلیلی اردکانی گفت: اخیراً ۲۵۰ میلیارد تومان از طریق فروش اوراق مشارکت برای مترو کرج اختصاص داده شد که برای استفاده این منابع مالی برنامه دقیقی تدوین شده است.

خلیلی اردکانی افزود: طبق این برنامه قرار است ۱۵۰ میلیارد تومان از این ۲۵۰ میلیارد تومان صرف خرید تجهیزات شود و ۱۰۰ میلیارد تومان هم برای سازه‌های پروژه هزینه گردد.

وی با بیان اینکه مترو کرج تاکنون بین ۳۷ تا ۳۸ درصد پیشرفت داشته است، گفت: با تزریق این ۲۵۰ میلیارد تومان، امکان پیشرفت ۷ تا ۱۰ درصدی فراهم است.

این عضو شورای شهر کرج در ادامه اعلام کرد: علاوه بر این ۲۵۰ میلیارد تومان، موافقت اولیه با فروش ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت دیگر هم صورت گرفته که پیگیری برای نهایی شدن آن در حال انجام است.

خلیلی اردکانی در خصوص اینکه شهروندان کرجی چه زمانی می‌توانند از قطار شهری بهره ببرند هم گفت: تمام تلاش ما این است تا ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا جهانشهر قبل از پایان دوره پنجم شورا به پایان برسد که در صورت تحقق، امکان بهره‌برداری سریع از سایر ایستگاه‌های در مسیر این دو ایستگاه مثل گوهردشت هم فراهم می‌شود، البته ایستگاه شهید سلطانی هم در اولویت قرار دارد.

وی در پاسخ به اینکه مترو کرج برای تکمیل نهایی به چقدر اعتبار نیاز دارد هم خاطرنشان کرد: قبلاً  اعلام شد که این پروژه برای تکمیل ظرف مدت سه سال به سه هزار میلیارد تومان یعنی هر سال هزار میلیارد تومان نیاز دارد، با این وجود سال گذشته فقط ۲۰۰ میلیارد تومان برای پروژه تأمین شد و امسال هم در تلاشیم این رقم را به ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان برسانیم.

این عضو شورای شهر کرج در خصوص اعتبار ۱۸۷ میلیارد تومانی که قرار بود پس از سفر سال ۹۵ رئیس جمهور به البرز برای مترو کرج تزریق شود گفت: فقط بخش کوچکی از این اعتبار پرداخت شده و ما همچنان پیگیر آن هستیم.

وی در پاسخ به اینکه سرانجام بحث مشارکت شرکت چینی سیتیک در ساخت مترو کرج و جلسات برگزار شده با این شرکت به کجا رسید هم اعلام کرد: این موضوع به دلیل مسائل و مشکلات داخلی در کنار مسائل بین‌المللی به نتیجه نرسید و خبری از چینی‌ها نشد.

۴۶

کد خبر 1300811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =