۱ نفر
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
دیدار 400 میلیون یورویی حریری با مکرون

ایرنا نوشت: "سعد حریری" نخست وزیر لبنان که کشورش بدهی های خارجی سنگینی دارد، اعلام کرد که فرانسه با اعطای وام ۴۰۰ میلیون یورویی به بیروت موافقت کرده است.

به گزارش رسانه های لبنان، حریری که به منظور دیدار با مقامات و امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه راهی پاریس شد ، امروز روز جمعه هدف از اعطای وام از سوی فرانسه را حمایت از ثبات و اقتصاد لبنان عنوان کرد.

اسپوتنیک عربی نیز اعلام کرد، حریری امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ماکرون اظهار کرد که از طرف تمام لبنانی ها از فرانسه به دلیل حمایت از ثبات و اقتصاد لبنان تشکر می کنم.

نخست وزیر لبنان همچنین از امضای پیش نویس توافقنامه با فرانسه خبر داد که به موجب آن پاریس به منظور تقویت توانمندی دفاعی لبنان تجهیزات نظامی در اختیارش قرار می دهد.

سفر حریری به فرانسه در حالی صورت گرفته است که لبنان با مشکلات اقتصادی و مالی بسیار پیچیده ای دست به گریبان است و منطقه نیز با شرایط حساسی روبه رو است و در این میان فرانسه تلاش دارد که تنش های کنونی بویژه بحران بین آمریکا و ایران در ارتباط با موضوع توافق هسته ای و تحریم ها علیه ایران را مهار کند.

لبنان از جمله کشورهای جهان است که میزان بدهی بسیار بالایی دارد و رقم بدهی این کشور  ۸۰ میلیارد دلار اعلام شده است؛ رقمی که با توجه به مساحت و میزان جمعیت این کشور سنگین به شمار می آید. از این مبلغ حدود ۴۰ میلیارد دلار بدهی خارجی و مابقی بدهی داخلی به بانک ها و موسسه های مالی است.  

310 310

کد خبر 1301562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =