۱ نفر
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
سیل، قلب صنعت نفت آمریکا را برد

فارس به نقل از راشاتودی نوشت: سیل ناشی از یک طوفان فصلی روز گذشته به شهر هیوستون ایالت تگزاس آمریکا رسید که این منطقه قلب صنعت نفت تگزاس محسوب می‌شود.

روز گذشته شاهد آن بودیم که سیل ویرانگر ناشی از یک طوفان فصلی در شهر

تاد. این شهر یکی از مناطق مهم نفتی در آمریکا محسوب می‌شود. برخی شرایط عمومی در هیوستون را برتر از اوضاع در زمان طوفان هاروی عنوان کردند.

بارش شدید باران در سواحل تگزاس به جاری شدن سیل در هیوستون و بیومونت که مرکز قرار گرفتن بسیاری از پالایشگاه‌ها، تأسیسات پتروشیمی و همچنین تأسیسات صادرات فرآورده‌های نفتی است منجر شد.

سازمان هواشناسی ملی آمریکا و سازمان حمل‌ونقل تگزاس اعلام کردند که هیوستون و بیومونت شاهد بارش شدید باران بودند.

سیل ناگهانی و گسترده بسیاری از ساکنان تگزاس را غافلگیر کرده و هزاران نفر هم‌اکنون در خانه‌ها و ماشین‌های خود گیر افتاده‌اند. 

در سال ۲۰۱۷ نیز طوفان هاروی به وقوع سیل شدید در این منطقه منجر شده بود و بسیاری از تأسیسات نفتی شامل پالایشگاه‌ها و مجموعه‌های تولید محصولات پتروشیمی در تگزاس و لوئیزیانا را تخریب کرده بود. برخی از مردم می‌گویند که شرایط کنونی بسیار برتر از طوفان هاروی است.

این گونه طوفان‌ها نشان‌ دهنده آسیب‌پذیری قابل توجه صنعت نفت آمریکا است، چرا که بخش قابل توجهی از تأسیسات نفتی این کشور در ساحل تگزاس و لوئیزیانا قرار دارد.

تغییرات آب‌وهوایی در حال ایجاد طوفان‌های شدید در این منطقه است و پالایشگاه‌ها و تأسیسات نفت این مناطق را مورد تهدید قرار داده است.

در حال حاضر شرکت‌های آمریکایی نیز ده‌ها میلیارد دلار برای توسعه تولید نفت خام، فرآوری نفت و همچنین تولید گاز ال‌ان‌جی در این منطقه سرمایه‌گذاری کردند.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1301577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =