افسران ائتلاف سعودی به یمنی‌ها پیوستند / عکس

العالم نوشت:‌در پی صدور دستور عفو عامل شورای عالی سیاسی یمن، افسران تیپ موسوم به «لواء الفاروق» از صفوف نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی جدا شدند و به صنعا بازگشتند.

افسران مذکور پس از رسیدن به صنعا به وبگاه «الخبر الیمنی» اعلام کردند، آنها برای چیزی به نام اصول در کنار نیروهای سعودی نمی‌جنگیده‌اند بلکه هدف آن مادی، و کسب پول بوده است.

«احمد محمد غیلان» افسر ستاد لواء الفاروق و فرمانده اردوگاه‌های آموزشی در محور «کتاف-بقیع» گفت: همه دریافته‌اند که سعودی طمع‌ها و اهداف ویرانگر در یمن دارد و تلاش می‌کند یمنی‌ها یکدیگر را بکشند و این در حالی است که سربازان خودش در صفوف عقب (میدان جنگ) هستند.

دیگر افسران این تیپ «محمد عبدالله علی الشیبه» و «سعدی حید محمد علی القحم» هم تأکید کردند؛ جنگ سعودی علیه یمن از اهداف اعلام شده خود کاملا دور شده و هدف واقعی آن تخریب کشور و افزایش درگیری میان یمنی‌هاست. 

افسران مذکور در ادامه از تسهیلات صنعا برای بازگشت آنها قدردانی کردند و از کسانی که هنوز در صف نیروهای وابسته به سعودی هستند، دعوت کردند به مسیر صحیح بازگردند.

«مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن هفته جاری فرمان عفو عمومی صادر کرد و تمامی کسانی را که «فریب خورده‌اند، به بازگشت به آغوش وطن» دعوت کرد.

۲۳۲۳

کد خبر 1302879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • US ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
    2 3
    سلام به بهترین تصمیم درعملکردشان رسیده اند،هر چند قدری دیر ...