اعتراف انگلیس به فروش غیرقانونی سلاح به ائتلاف سعودی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: «الیزابت تراس» معاون وزیر خارجه انگلیس در امور تجارت بین‌الملل به دو مورد عقد قرارداد غیرقانونی فروش سلاح به ائتلاف متجاوز سعودی علیه مردم یمن اذعان کرد.

به گزارش میدل ایست آی، تنها ده روز پس از اعلام نقض شدن قانون ممنوعیت فروش تسلیحاتی به عربستان، یک مقام وزارت خارجه انگلیس از نقض‌های بیشتر ممنوعیت فروش تسلیحات به ائتلاف سعودی خبر داد.

«الیزابت تراس» معاون وزیر خارجه انگلیس در امور تجارت بین الملل روز پنجشنبه در پاسخ به پرسش نماینده «حزب ملی اسکاتلند» اذعان کرد نقض‌های بیشتری در خصوص ممنوعیت فروش تسلیحات به ائتلاف سعودی که در جنگ یمن دست دارد، صورت گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد: ممکن است با ادامه تحقیقات، موردهای بیشتری نیز مشخص شود.

میدل ایست آی در ادامه اعلام کرد: «کریس لاو» از اعضای کمیته تجارت بین الملل این خبر را یک «افشاگری شوکه کننده» خواند و اعلام کرد دولت انگلیس منافع خود را مقدم بر قوانین بشردوستانه بین المللی قرار می‌دهد.

باری گاردینر، سیاستمدار عضو حزب کارگر انگلیس نیز در این خصوص گفت: مدارک ارائه شده در دادگاه در اوایل سال جاری میلادی ثابت می‌کند دولت در پایبندی به تعهداتش ناکام مانده است.

اظهارات لیز تراس در حالی بیان می‌شود که وی تنها ده روز پیش بخاطر نقض تصمیم ماه ژوئن دادگاه تجدیدنظر، عذرخواهی کرده بود. این دادگاه در رأی خود از دولت انگلیس خواسته بود تا مجوز صادرات کالاهای نظامی به عربستان را به علت خطر نقض حقوق بشر، به حالت تعلیق درآورد.

310311

کد خبر 1304194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =