۰ نفر
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
عملیات "فتح قریب" در راه است

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: در صورت اصرار ائتلاف متجاوز سعودی بر ادامه جنگ ، نیروهای مسلح یمن پس از عملیات ”نصر من الله“، عملیات ”فتح قریب“ را آغاز خواهند کرد.

احمد عبدالرحمن خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد : تصاویر نخستین مرحله عملیات نیروهای مسلح یمن با نام نصر من الله در محور نجران پخش شد. تصاویری که بزرگترین عملیات کمین علیه نظامیان و افسران سه تیپ نظامی ائتلاف سعودی با تجهیزات کامل نظامی آنها را نشان می دهد.
نتیجه این عملیات به اسارت درآمدن بیش از دو هزار اسیر از جمله صدها نیروی نظامی و افسر سعودی بود. بیش از 500 نفر از این نیروها هم کشته یا زخمی شدند. منطقه ای به مساحت 350 کیلومتر مربع نیز  آزاد شد و مواضع نظامی یمنی ها مشرف بر شهر نجران تثبیت و تقویت شد. صدها تانک، خودروی نظامی و خودروی زرهی منهدم یا به غنیمت گرفته شد. 
در ادامه این گزارش پس از پخش قسمتی از سخنان سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن آمده است: مرحله نخست عملیات را سرلشکر محمد العاطفی وزیر دفاع یمن، فرماندهی کرد.  
سرتیپ عابد الثوار کارشناس مسایل نظامی به المیادین گفت:”این عملیات ابعاد نظامی و سیاسی دارد. عربستان باید به توقف جنگ و تحقق صلح متوسل شود. ادامه این جنگ به نفع عربستان نیست زیرا تلفات و خسارت های سنگینی به همراه دارد. تلفات و خسارت های سعودیها در این عملیات به حدی بود که می توان آن را رسوایی برای نظام سعودی دانست.“ 
خبرنگار این شبکه افزود : نیروهای یمنی ابتکار عمل را در صحنه میدانی چه بر روی زمین و چه در آسمان در اختیار دارند و سعودیها و ائتلاف آنها را در تنگنای شدیدتر قرار می دهند.  مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن با ارائه طرحی اعلام کرد اگر عربستان می خواهد از عملیاتی بزرگتر از حمله به آرامکو و عملیات نصر من الله در امان باشد ، گزینه دیگری پیش رو ندارد. زیرا عملیات بعدی فتح قریب خواهد بود.
پس از این عملیات و ضربه یمن به ائتلاف سعودی پس از گذشت پنج سال از نبرد شکست خورده آنها، ائتلاف جنگ مجبور خواهد شد درباره تجاوزگری خود بازنگری کند. به ویژه که با نتایجی روبرو شد که فکر آن را هم نمی کرد. فقط خود این ائتلاف می تواند این سناریوهای تحقیرآمیز را برای خود متوقف کند. 
310 310
کد خبر 1305434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =