یزدان پناه : انتقاد و پیشنهاد حق نمایندگان است با آنها تعامل کامل داریم

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گفت : بیان پیشنهاد و انتقاد کردن حق نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی است .

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از یاسوج، پرویز یزدان پناه ظهر امروز در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید جلیل گفت : لازم است از حمایت مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تقدیر کنم .

یزدان پناه اضافه کرد: انتقاد کردن و بیان دغدغه های مردم از وظاایف نمایندگان است و این لزوم از مهمترین ابزارها برای توسعه دانشگاه است .

یزدان پناه با بیان اینکه ما از انتقاد نمایندگان در جهت توسعه دانشگاه با دید مثبت نگاه می کنیم عنوان کرد: اگر در جایی اختلاف نظر وجود داشته باشد قابل حل است اما آنچه که ما امروز مشاهده می کنیم چیزی جز تعامل و همکاری مجموعه دانشگاه با مجمع نمایندگان نیست که لازم می دانم در همین جا از همکاری و حمایت مجمع نمایندگان تشکر کنم .

وی اضافه کرد: امروز با مدیران گروههای معاونت آموزش و درمان از مجتمع آموزشی درمانی شهدای دولت آباد و بیمارستان شهید جلیل جهت بررسی امکانات و فضا در راستای راه اندازی بخش های جراحی عمومی و زنان و برطرف کردن مشکلات سد راه از این مرکز آموزشی درمانی بازدید بعمل آوردیم .

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد : در جلسه ای که با حضور رئیس بیمارستان و مدیران بخش های مختلف برگزار شد مشکلات موجود بیان شد که امیدوار هستیم در آینده ای بسیار نزدیک شاهد راه اندازی این دو بخش باشیم .

پرویز یزدان پناه اظهار داشت : مشکل اصلی بیمارستان عدم وجود سی تی اسکن است که با پی گیری های انجام شده یک دستگاه سی تی اسکن به دانشگاه داده شد اما بدلیل اینکه این دستگاه برند معتبری نبود حاضر به راه اندازی آن نشدیم .

یزدان پناه تاکید کرد: با رایزنی های انجام شده یک دستگاه سی تی اسکن با برند معتبر از کشورهای اروپایی بزودی با برگزاری مناقصه برای راه اندازی به این بیمارستان منتقل خواهد شد .

وی اضافه کرد : دستگاه ام آر آی هم در آینده ای نزدیک در این بیمارستان راه اندازی خواهد شد .

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: مشکل اصلی این بیمارستان کمبود برخی تجهیزات و ابزار است که خوشبختانه توانستیم منابعی را برای خرید این نواقصات دریافت کنیم و سعی می کنیم در پاییز امسال این تجیزات را آماده کنیم .

پرویز یزدان پناه در ادامه به مشکل احداث بیمارستان پاتاوه اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی بیمارستان سی سخت در هفته جاری آغاز شد و برای بیمارستان پاتاوه با مشکل زمین مواجه شدیم که خوشبختانه با پی گیری های امام جمعه محترم شهر پاتاوه ، شورای شهر و ریش سفیدان محلی یک قطعه زمین به مساحت ۳ هزار متر مربع به دانشگاه معرفی شد .

یزدان پناه خاطرنشان کرد: روز شنبه هفته آینده هیاتی از حوزه فنی وزارت بهداشت و درمان به همراه حوزه فنی دانشگاه از زمین بازدید بعمل خواهند آورد که در صورت تایید پس از اخذ مجوزهای لازم ظرف دو تا سه ماه آینده مناقصه اجرای ساختمان بیمارستان برگزار خواهد شد .

یزدان پناه عنوان کرد: در حال حاضر بیمارستان باشت مشکلی ندارد و هم اکنون بخش هایی از این بیمارستان در حال فعالیت است و ما امیدوار هستیم با ورود پزشکان در آبان ماه به این بیمارستان بخش های مختلف فعالیت خود را از سر بگیرند .

وی در ادامه به وضعیت تایید حکم مدیریت خود اشاره کرد و گفت : اینکه می گویند حکم مدیریت من در شورای عالی فرهنگی مورد تایید قرار نگرفته است کذب محض است مشکل اصلی این بود که من مدارک خودم ر ا دو ماه دیرتر تحویل دادم .

پرویز یزدان پناه با اعلام اینکه شاید تا یک ماه دیگر هم نوبت بررسی مدارک من نرسد، اضافه کرد: با توجه به حجم کاری در وزارت بهداشت و درمان هنوز نوبت بررسی مدارک من نرسیده است و اینکه عنوان می کنند فلان شخص دیرتر سرپرست شد اما حکم مدیریت او زودتر بدستش رسید به این دلیل است که دوستان زودتر اقدام کردند .

وی در ادامه به عدم حضور خود در آیین عملیات اجرایی سی سخت اشاره کرد و گفت : نیازی به حضور من و یا نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی نبود بدلیل اینکه مراسم کلنگ زنی این مرکز درمانی از قبل انجام گرفته بود و مراسم مذکور عادی بود و در همین راستا همین امروز نیز مراسم آغاز عملیات اجرایی بیمارستان چرام برگزار شد و من نیازی به حضور در این مراسم ندیدم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد: جا دارد از حمایت رسانه های استان ، استاندار محترم ، حوزه های سیاسی ،مذهبی ، امنیتی و تشکل های مردم نهاد بویژه نمایندگان محترم استان در مجلس ،از دانشگاه تشکر کنم و تاکید کنم ما به حمایت همه عزیزان نیاز داریم .

پرویز یزدان پناه با بیان اینکه خوشبختانه ارزیابی وزارت بهداشت و درمان از عملکرد دانشگاه مثبت بوده است اظهار کرد: وزارت خانه در موارد مختلف از عملکرد دانشگاه اعلام رضایت کرده است که در اینجا جا دارد از زحمات تمامی همکاران خود در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تقدیر کنم .

یزدان پناه گفت: از مردم بدلیل وجود کمبودهای موجود عذرخواهی می کنم و همه تلاش خود را جهت مرتفع کردن این نواقصات بکار خواهیم بست .

وی ابراز داشت: برای مردم شریف استان خبرهای خوشی خواهیم داشت انشالله بزودی کلینک شهرهای یاسوج،گچساران و دهدشت راه اندازی خواهد شد و در همین راستا شاهد بهره برداری از بخش های ناباروری،غربال گری و دیالیز در شهر یاسوج خواهیم بود .

پرویز یزدان پناه در ادامه عنوان کرد: در آینده ای نزدیک ۲۵ مرکز بهداشتی درمانی در استان به بهره برداری خواهد رسید و تمامی دغدغه ما ارائه خدماتی در شان مردم شریف به آنان است چرا که این عزیزان مستحق دریافت بهترین خدمات هستند .

46

کد خبر 1309745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =