کلاهبرداری از بازاریان با سرقت کارت های عابر بانک

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: شخص با سوءاستفاده و برداشتن ۴۴ فقره از کارت های عابر بانک بازاریان در همدان بیش از ۲ میلیارد ریال از حساب های آنها سرقت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ سردار بخشعلی کامرانی صالح، طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: در پی کلاهبرداری فردی در شهر همدان با این شیوه که به عنوان مشتری و به بهانه خرید اجناس وارد مغازه ها شده و پس از انتخاب کالای مورد نظر به فروشنده اعلام می کرد قصد پرداخت وجه آن را از طریق شماره کارت دارد و با اخذ شماره کارت، به صورت صوری با استفاده از تلفن همراه وانمود می کرد که شخص ثالث اقدام به پرداخت وجه از طریق کارت به کارت کرده است.

این فرد کلاهبردار بعد از چند دقیقه به فروشنده مراجعه و اعلام می کرد احتمالا اشکالی در ارسال پیامک به وجود آمده، و از فروشنده درخواست می کرد تا از طریق دستگاه پوز مانده حساب خود را بگیرد.

با این ترفند و با به دست آوردن شماره رمز فروشنده در فرصت مناسب کارت عابر بانک را از فروشنده گرفته و با کارت دیگری تعویض و به وی برمی گرداند و با در اختیار داشتن کارت و رمز آن، اقدام به سرقت و تخلیه حساب مال باخته  کرد.

پس از اطلاع پلیس آگاهی استان از موضوع، شناسایی و دستگیری متهم به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

با اقدامات اطلاعاتی و به کارگیری شگردهای پلیسی، متهم در شهرستان همدان شناسایی و در یک عملیات منسجم در منزلش دستگیر و در بازرسی از منزل وی تعداد زیادی کارت عابر بانک صادره از بانک های مختلف کشف شد.

متهم در بازجویی های فنی و تخصصی به ۴۴ فقره سرقت با این شیوه و شگرد در استان های همدان، تهران، البرز و کردستان اعتراف کرد و مبالغ سرقت شده با این شیوه توسط این کلاهبردار، در مجموع بالغ بر ۲ میلیارد ریال است که اکثر این اموال تبدیل به طلا و سکه شده است.

46

کد خبر 1311819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =