پیشنهاد مسعود نیلی برای آسیب کمتر به اقتصاد

یک اقتصاددان معتقد است: آنچه امروز می‌تواند به بهبود وضعیت کشور کمک کند یا به کمتر آسیب‌دیدن اقتصاد کشور کمک خواهد کرد، ارتقای کیفیت تصمیم‌گیری است.

مسعود نیلی در گفتگو با خبرآنلاین تاکید کرد: به نظر نمی‌رسد در شرایط کنونی در یک بازه زمانی کوتاه، تحول عمده‌ای در منابع داشته باشیم، بنابراین آنچه امروز می‌تواند به بهبود وضعیت کشور کمک کند یا به کمتر آسیب‌دیدن اقتصاد کشور کمک خواهد کرد، ارتقای کیفیت تصمیم‌گیری است.

وی افزود: قبلا این بوده که نفت فروخته می‌شده و درآمد آن خرج می‌شده و به موازات آن، جلسات تصمیم‌گیری هم تشکیل می‌شده است. اما این درآمد نفت دیگر وجود ندارد یا خیلی کم شده است.

این اقتصاددان تصریح کرد: بر این اساس، عملکرد اقتصاد کشور مهم است که یا به سمت فقر گسترده برویم یا این‌که اصلاحاتی صورت گیرد.

نیلی عنوان کرد: فرض کنید، در یک جاده‌ای رانندگی می‌کنید و متوجه می‌شوید راه را اشتباه رفته‌اید. طبیعتا باید مسیر اشتباه را برگردید تا به مسیر درست جاده برسید.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح یعنی این‌که برمی‌گردید و به جاده درست می‌روید. بنابراین لازمه اصلاح این است که قبول کنیم یک جاهایی اشتباه رفته‌ایم.

مشروح گفت وگو با مسعود نیلی را می توانید ایـــــــنــــــــــــــجــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1311857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =