برگزاری کارگاهی برای افزایش انگیزه کودکان

در آخرین روزهای هفته ملی کودک در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان حرکت داوطلبانه‌ای برای کرامت و رشد کودکان سرزمین‌مان ایران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کارگاه آموزشی دو روزه برای مربیان مناطق ۱۵ تا ۲۱ تهران طراحی شده بود که البته میزبان شرکت کننده‌هایی از شهرهای قم، خمین، همدان و پاکدشت نیز بود.

با رشد و ارتقای سطح آگاهی مربیان به یقین آینده بهتری در انتظار کودکان است

با تکیه بر سند تحول بنیادی آموزش کشوردر این کارگاه تلاش شد تا رویکردهای نوین آموزشی ، نقش و جایگاه مربی در هر رویکرد و تاثیر رفتار و چگونگی ارتباط مربی با کودک با حضور تسهیلگران متبحر در این حوزه بیان شد و امید است گام کوچکی باشد در جهت تحقق عدالت اجتماعی، چرا که برگزاری چنین کارگاه‌هایی اغلب در موسسات و مناطق خاص برگزار میگردد.

مدیر این پروژه اجتماعی، سرکار خانم ریحانه اکرامی، در آغاز برنامه نیت برگزاری این کارگاه آموزشی را، رشد و آگاهی مربیان مناطق کم‌توان بیان کرد و در ادامه افزود اکثر مربیان علاقه‌مند به علت دغدغه‌های اقتصادی و اجتماعی امکان حضور در چنین کارگاه‌هایی را پیدا نمیکنند و هدف ما در این پروژه برداشتن چنین موانعی از سر راه این عزیزان بود. ایشان ضمن تشکر از کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و نیز مدیریت مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون، از حمایت سخنرانان دوره، خانمها: بهمن‌پور، سلیمی نمین، سهیلی زاده و خاکپورکه نمایندگانی بودند از مجموعه‌های: فرایند ترسیم فردا، مرکزمطالعات کودکی مدرس و مدرسه و مرکزنوآوری آب‌ و آیینه قدردانی کرد و به حضور ارزشمند انسانهای بزرگ‌منش شهر(خیرین فرهنگی) اشاره کرد که  با حمایت‌های مالی و معنوی‌شان ایستادند تا شرایط استفاده از کارگاه با حداقل هزینه برای مربیان این مناطق مهیا گردد.

مدیر پروژه در انتها افزود: ما براین باوریم که با آموزش و احترام به مربیان و تقویت دانش و مهارت آنان فردای ایران مملو از کودکانی توانمند و ارزشمند میگردد. امید است در آینده با حمایت بیشتر گامهای موثرتری برداریم.

-نیت های کارگاه: رشد و آگاهی و ارزشمندی برای مربیان و در ادامه سرزندگی و نشاط و کرامت برای کودکان

- پیامد پروژه: ارتقای سطح کیفی آموزش و افزایش آگاهی مربیان در محیطی کارامد و رشد و تعالی مربیان مناطق ۱۵ تا ۲۱ در فضایی درخور ایشان و برقراری عدالت اجتماعی در حوزه آموزش و خدمات به مربیان گروه

سنی ۴تا۶سال

- توجه به مسئولیت اجتماعی افراد جامعه و ایستادن برای تحقق هدفی والا که  تنها به همت و حمایت انسان‌های شریف و بزرگوارامکان‌پذیر است.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1312881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =