۰ نفر
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
کودکان البرز صاحب کتابخانه می‌شوند

ایمنا نوشت: سرپرست شهرداری فردیس از اعطای حق انتفاع ساختمان پارک تندرستی به مدت ۱۵ سال به انجمن کتابخانه‌های عمومی به منظور راه‌اندازی نخستین کتابخانه تخصصی کودکان استان البرز خبر داد.

مسعود نجفی  از اعطای حق انتفاع ساختمانی در پارک تندرستی فردیس به مدت ۱۵ سال به انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در این  مکان نخستین کتابخانه تخصصی کودکان به مساحت ۲۵۰ مترمربع راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از مهم‌ترین اهداف مدیریت شهری فردیس است، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه انجمن کتابخانه‌های عمومی متولی اصلی ترویج فرهنگ کتابخوانی است، اما مدیریت شهری در راستای همکاری با این انجمن از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است .

سرپرست شهرداری فردیس اضافه کرد: با توجه به این مسئله شهرداری نسبت به ارایه لایحه‌ای مبنی بر واگذاری حق انتفاع ساختمان پارک تندرستی فردیس به انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس به منظور ایجاد کتابخانه تخصصی کودک در این فضا اقدام کرد که لایحه مذکور با اتفاق آراء در صحن علنی شورای اسلامی شهر تصویب شد.

نجفی با بیان اینکه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس در نظر دارد نخستین کتابخانه تخصصی کودک در استان البرز را در پارک تندرستی  ایجاد کند، تصریح کرد: این اقدام فرصتی برای بهره‌برداری مطلوب کودکان و آینده‌ساز جامعه از فضای تخصصی کتابخانه‌ها است.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری فردیس در نظر دارد نسبت به ارایه کتاب‌های مخصوص کودکان در زمینه مدیریت شهری همچون تفکیک زباله از مبدا، حفظ و نگهداری فضای سبز به کتابخانه پارک تندرستی اقدام کند، خاطرنشان کرد: این پارک به لحاظ بزرگی مساحت و موقعیت جغرافیایی، یکی از پارک‌های اصلی استان‌ البرز به شمار می‌رود.

سرپرست شهرداری فردیس با اشاره به احداث پارک مادر و کودک در ضلع جنوبی پارک تندرستی این شهر، عنوان کرد: مادران می‌توانند با آرامش خاطر فرزندان خود را به کتابخانه پارک تندرستی بسپارند و از امکانات این فضا استفاده کنند.

46

کد خبر 1313040

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =