خطای بزرگ VAR؛ گل آژاکس چگونه مردود شد؟

ورزش سه نوشت: گل مردود شده آژاکس در مقابل چلسی همچنان خبرساز است و حالا ادعا شده که داوران VAR در بررسی این گل که آفساید اعلام شد، قاب تصویر اشتباهی را بررسی کرده‌اند.

 آژاکس و چلسی چهارشنبه شب در شهر آمستردام و به میزبانی آژاکس در چارچوب لیگ قهرمانان به مصاف هم رفتند و چلسی در پایان موفق شد با گلی که میچی باتشوایی در دقایق پایانی به ثمر رساند حریف هلندی خود را 1-0 شکست دهد. ولی این بازی با حرف و حدیثهای زیادی همراه شد که علت اصلی آنها گلی بود که آژاکس در نیمه اول به ثمر رساند ولی در نهایت آفساید اعلام شده و مردود شد.

در نیمه اول مسابقه سانتر بسیار زیبای حکیم زیاش ستاره آژاکس توسط کوئینسی پرومز وارد دروازه چلسی شد تا آژاکسی‌ها در میدان به شادی بپردازند. ولی این گل بعد از بررسی توسط VAR مردود شد و اعلام شد که در شرایط آفساید به ثمر رسیده. قاب تصویر و زاویه‌ای که از لحظه به ثمر رسیدن گل در نمایشگرهای داخل استادیوم و تلویزیونها به نمایش گذاشته شد نشان می‌داد که تصمیم داور با اختلافی میلی‌متری صحیح بوده است.

ولی در پایان بازی حرف و حدیثها همچنان ادامه داشت چرا که بعد از مسابقه تصاویر دیگری منتشر شد که نشان می‌داد VAR برای بررسی صحنه گل و آفساید اعلام کردن آن، قاب تصویری را انتخاب کرده که اشتباه بوده است.

در دو تصویر زیر می‌توان دریافت که ماجرا از چه قرار است. در تصویر اول به نظر می‌رسد که درست در زمانی که زیاش توپ را سانتر می‌کند، پرومز در آفساید قرار دارد.

ولی در تصویر پایینی قابی را مشاهده می‌کنید که بعد از ارسال سانتر زیاش هم پرومز را به تصویر می‌کشد. در این تصویر به خوبی مشخص است که حتی بعد از شلیک سانتر زیاش و درحالیکه توپ از او فاصله گرفته، پرومز همچنان از خط آفساید عبور نکرده و در نتیجه این گل آفساید نبوده است. این تصاویر توسط اکانت توییتری شبکه beIN SPORTS منتشر شده است.

مارسال دسایی که به عنوان کارشناس در این شبکه تلویزیونی حضور داشت هم با نظر متخصصین این شبکه موافق بود که مسئولین VAR روی این صحنه نتوانسته‌اند از فناوری در اختیارشان به درستی استفاده کنند و گل سالم آژاکس را مردود اعلام کرده‌اند. اشتباهی که برای تیم هلندی به بهای از دست رفتن چند امتیاز مهم تمام شده است.

255 41

کد خبر 1314042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =