کمیته قانون اساسی سوریه چهارشنبه آغاز به کار می‌کند

ایسنا نوشت:منابع رسانه‌ای سوریه اعلام کردند، نخستین نشست‌های کمیته قانون اساسی سوریه روز چهارشنبه (۸ آبان) برگزار می‌شود.

به نوشته روزنامه الوطن سوریه، بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی گی‌یر پدرسون، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه سه هیات شرکت کننده در کمیته قانون اساسی سوریه از روز دوشنبه وارد ژنو خواهند شد و این کمیته روز چهارشنبه آغاز به کار خواهد کرد.

روزنامه الوطن مطلع شد،  سه هیات مورد حمایت دولت، مخالفان و جامعه مدنی تا شنبه آتی در سه هتل مجزا در ژنو اقامت خواهند داشت. سپس پدرسون از کمیته‌ های کوچک که شامل ۱۵ عضو از هر هیات می‌شود درخواست خواهد کرد به مدت یک هفته دیگر در ژنو بمانند.

به نوشته این روزنامه، تاریخ آغاز به کار کمیته، بعد از توافق بر سر عدم حضور هیچ هیات غیر رسمی سوریه در نشست‌ها، کسب اطمینان از برگزاری نشست‌های سوری- سوری بدون مداخله خارجی و هدایت امور تنها توسط نماینده ویژه سازمان ملل، اعلام شد.

برخی منابع در ژنو در گفتگو با روزنامه الوطن خاطر نشان کردند، هنوز هیچ توافقی درباره روند برگزاری نشست‌ها حاصل نشده است، اما دو پیشنهاد مطرح است؛ پیشنهاد اول مبنی بر برگزاری نشست‌های کمیته کوچک به مدت یک هفته و پیشنهاد دوم مبنی بر برگزاری این نشست‌ها به مدت دو هفته متوالی است.

نشست این هیات‌ها به میزبانی سوئیس و در محل ساختمان سازمان ملل در ژنو برگزار خواهد شد.

310311

کد خبر 1314711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =