مقام پنتاگون: نمی دانیم ترامپ این حرف ها را کجا شنیده است؟

فارس نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا درباره جزئیات کشته شدن «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی داعش، مقام‌های پنتاگون را هم گیج و سردرگم کرده است.

پایگاه خبری هیل نوشته یک مقام ارشد پنتاگون روز سه‌شنبه گفته نمی‌داند ترامپ جزئیاتی که درباره کشته شدن البغدادی در یک کنفرانس خبری مطرح کرده را از کجا شنیده است. 

ترامپ در یک کنفرانس خبری روز یکشنبه گفت: «او مانند یک سگ کشته شد، او اصلا مرگی قهرمانانه نداشت و مثل یک بزدل کشته شد و موقع کشته شدن، گریه می‌کرد و زار می‌زد».

او گفت که البغدادی با  منفجر کردن جلیقه انفجاری خود، خودش و سه نفر از فرزاندنش را کشته است. به گفته ترامپ البغدادی در هنگام مرگ در یک تونل بوده که در اثر انفجار جلیقه انفجاری فروریخته است.

«مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت که تصور می‌کند ترامپ، جزئیات مربوط به مرگ البغدادی را از یگان‌هایی که عملیات را انجام داده‌اند شنیده است.

میلی در پاسخ به سوال یک خبرنگار در همین رابطه گفت: «من این را می‌دانم که رئیس‌جمهور قصد داشت با یگان‌های عملیات و اعضای آنها صحبت کند. ولی نمی‌دانم منبع او چیست. فکر می‌کنم او به استناد گفت‌وگوهای مستقیم با یگان عملیات و اعضای آنها این حرف را مطرح کرده است.»

میلی گفت که او چیزی درباره اینکه البغدادی هنگام مرگ گریه و زاری کرده نشنیده است.با این اظهارات، میلی دومین مقام ارشد پنتاگون است که صحت ادعاهای ترامپ درباره نحوه مرگ البغدادی را زیر سوال می‌برد. 

پیش از میلر، «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا هم گفت درجریان جزئیاتی که ترامپ مطرح کرده قرار ندارد. 

کاخ سفید به درخواست «هیل» برای اظهارنظر درباره اینکه ترامپ چطور از گریه و زاری البغدادی در هنگام حمله خبر داشته اظهارنظر نکرده است.

310 310

کد خبر 1315522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =