اشتاین مایر خطاب به ترامپ: لطفا قابل احترام بمان!

ایسنا نوشت: رییس جمهور آلمان از آمریکا خواست که به عنوان یک شریک، احترام متقابل را رعایت کند و ملی‌گرایی را رد کند.

فرانک والتر اشتاینمایر، رییس جمهور آلمان در سی‌امین سالگرد فروپاشی دیوار برلین با اشاره به نقش کلیدی آمریکا در فروپاشی این دیوار منفور که آلمان شرقی کمونیست را از آلمان غربی کاپیتالیست جدا می‌کرد، اظهار کرد، همچنان صدای گریه رونالد ریگان، رییس جمهور وقت آمریکا را  هنگامی که گفت "این دیوار را خراب کنید"، می‌شنود.

به گزارش روزنامه دیلی میل، او با انتقاد از سیاست "اول آمریکای" دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و تاکیدش برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک خواستار بازگشت آمریکا به رویکرد سابق خود شد.

اشتاینمایر در این باره گفت: چیزی که امیدوارم در آینده اتفاق بیفتد، حضور آمریکا به عنوان یک شریک است که احترام متقابل را رعایت می‌کند و در راستای منافع دموکراسی و آزادی و علیه خودخواهی ملی گام برمی‌دارد.

وی با اشاره به گرایش‌های راست افراطی که طی سال‌های اخیر در آلمان رشد کرده، افزود: دیواری تازه سر برآورده که در کشورمان ایجاد تفرقه کرده است. این دیوار، دیواری از ناامیدی، خشم و نفرت است.

این رییس جمهور خواستار "تخریب" دیوارهایی شد که "نامرئی هستند اما ایجاد تفرقه می‌کنند؛ دیوارهایی که مانعی در انسجام" آلمان هستند.

310 310

کد خبر 1319460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
    0 0
    بلوک شرق با پذیرش فروپاشی دیوار بین کمونیسم و کاپیتالیسم کار بسیار هوشمندانه ای کرد. این جنگ سرد را برای خودش پایان داد و خودش را از خط ایسم ها عقب کشید اما بلوک غرب کماکان در جنگ سرد خودساخته دست و پا می زند و نتایج کاپیتالیسم بین المللی که منجر به انزجار مردم و اندیشمندان از این ایدئولوژی کشورداری شده را می بیند. کاپیتالیسم هیچگاه این اندازه منفور نموده و انشاالله منفورتر هم می شود