اوکراین یکی از دانه‌درشت‌های داعش را دستگیر کرد/عکس

ایرنا نوشت: خبرگزاری فرانسه به نقل از مقام های امنیتی اوکراین گزارش داد: یکی از سرکردگان ارشد گروه ترویستی داعش در عملیاتی که با همکاری نیروهای پلیس گرجستان و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا انجام شد، بازداشت شده است.

این خبرگزاری با  استناد بر  بیانیه روز جمعه دستگاه امنیت اوکراین (اس بی یو) افزود: فرد بازداشت شده یک تبعه گرجستانی به نام «البرا الشیشانی/ Al Bara Shishani» است که قبلا معاون «عمر الشیشانی» (عمر چچنی)  فرمانده  ارشد داعش بوده است.

عمر الشیشانی نام  مستعار یک شبه نظامی چچنی گرجستانی بود که درحمله سال ۲۰۱۶ ائتلاف تحت امر آمریکا در سوریه کشته شد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از سرویس امنیتی اوکراین افزود: البرا الشیشانی در سال ۲۰۱۶ سوریه را به مقصد ترکیه ترک کرد و به هماهنگی در فعالیت های داعش داد.

وی سال گذشته به طور غیرقانونی و با استفاده از گذرنامه جعلی وارد اوکراین شد و در منزل مسکونی اش در نزدیکی کی یف، پایتخت اوکراین بازداشت شد.

«رامی عبدالرحمن» رئیس گروه موسوم به  دیده بان حقوق بشر سوریه در بریتانیا گفت: البرا الشیشانی از مقام  های ارشد داعش نبوده و فقط یک «جنگجوی ساده» بوده است.

دستگاه امنیتی گرجستان نام اصلی فرد بازداشت شده را «سزار توخوساشویلی/ Cezar Tokhosashvili» اعلام کرد و گفت «وی عضو سازمان تروریستی بوده است».

310311
کد خبر 1321763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =