میر یوسفی: اتهام‌زنی‌های بی اساس غرب، خللی در عزم ایران ایجاد نمی‌کند

فارس نوشت:رایزن مطبوعاتی دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل ضمن رد گزارش‌ ادعایی یک نهاد غربی درباره آمار کشته‌های اغتشاشات اخیر در ایران، درباره کارزار ارائه اطلاعات غلط و اتهام‌زنی‌های بی اساس هشدار داد.

 «علیرضا میر یوسفی» رایزن مطبوعاتی دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در صفحه توئیتر خود به انتشار برخی گزارش‌های ادعایی درباره آمار کشته‌های ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر در ایران واکنش نشان داد.

این مقام ایرانی نوشت: «هرگونه آمار تلفات که مورد تایید دولت قرار نگرفته باشد، حدس و گمان است، موثق نیست و در بسیاری از موارد، بخشی از کارزار ارائه اطلاعات غلط علیه ایران از ناحیه خارج از این کشور است».

میر یوسفی افزود: «اتهام‌زنی‌های بی اساس و اعداد ساختگی مطرح شده توسط نهادهای غربیِ مغرض، خللی در عزم دولت برای اتخاذ تصمیمات اقتصادی دوراندیشانه وارد نمی‌کند و همزمان به حقوق بشر مردم خودش از قبیل حق آنها برای بیان آزاد اعتراضشان در یک محیط مسالمت‌آمیز احترام می‌گذارد».

اظهارنظر این مقام دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل بعد از جنجال‌های گسترده‌ رسانه‌های غربی درباره ادعای سازمان عفو بین‌الملل در خصوص آمار کشته‌های اغتشاشات اخیر در ایران مطرح شده است.

پیش از این مقام‌های کشورهای غربی به ویژه آمریکایی‌ها ضمن اتخاذ مواضع مداخله‌جویانه درباره ناآرامی‌ها در برخی شهرهای ایران از اغتشاشگران حمایت کردند و سازمان ملل هم درباره نقض قوانین بین‌المللی از سوی مقامات ایران در جریان اغتشاشات ابراز نگرانی کرده است.

310311

کد خبر 1323067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =