فرانسه از استقرار ائتلاف دریایی اروپا در ابوظبی خبر داد

فارس نوشت: وزارت دفاع فرانسه روز یکشنبه از میزبانی ابوظبی امارات عربی متحده از ناوگان ائتلاف دریایی اروپا در خلیج فارس خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «فلورنس پارلی» وزیر دفاع فرانسه که در پایگاه دریایی این کشور در ابوظبی در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «امروز صبح به صورت رسمی مقرر شد که مرکز فرماندهی در خاک امارات باشد.»

به گفته پارلی، مقامات حدود ۱۰ کشور شریک در ائتلاف دریایی اروپایی، در این مقر مرکزی حضور خواهند داشت. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که پایگاه دریایی فرانسه در ابوظبی به زودی عملیاتی شود.

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه از چندی پیش ایده تشکیل ارتش واحد اروپایی را مطرح کرده و در نخستین گام پیشنهاد کرده است که ائتلافی دریایی متشکل از کشورهای اروپایی و شرکای این کشورها تشکیل شده و در خلیج فارس گشت‌زنی کند.

پارلی روز گذشته گفت که این ائتلاف دریایی از هفته آینده با مشارکت حدود ۱۰ کشور اروپایی و غیراروپایی تشکیل شده و آغاز به کار می‌کند.

 این ائتلاف، از ائتلافی که واشنگتن با مشارکت ۶ کشور در خلیج فارس به راه انداخته، مجزاست، اما به گفته پارلی میان دو ائتلاف هماهنگی و تماس برقرار خواهد بود تا از ایمنی تردد اطمینان حاصل شود.

310311

کد خبر 1324251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =