کمدی "کاپیتان ناصر" در تبریز اجرا می شود

نمایش کمدی "کاپیتان ناصر" به زبان ترکی آذربایجانی روز ۲۴ آذر ماه در سالن همایش‌های خاوران تبریز به روی صحنه می‌رود.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، نویسنده و کارگردان این نمایش یکشنبه شب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این نمایش تنها یک روز به روی صحنه خواهد رفت، افزود: این برای اولین بار در کشور است که تئاتری با گنجایش یکهزار و ۳۷۰ صندلی در یک سالن نمایش داده می شود که اگر با تالار وحدت تهران با گنجایش۷۴۰ نفر مقایسه شود، افتخاری دیگر برای تبریز رقم خواهد خورد.

رسول ایرانزاد موضوع این نمایش کمدی را مربوط به واقعه ای تاریخی از کشف قاره آمریکا در ۵۲۰ سال قبل عنوان و اضافه کرد: این نمایش که در قالب کمدی تعریف و اجرا می شود، برداشتی آزاد از این واقعه مهم تاریخی است.

وی با بیان اینکه در نمایش کاپیتان ناصر تعداد ۱۳۱ نفر که ۲۴ نفر آنان را بانوان شامل می شود، به عنوان عوامل اجرایی و صحنه ای نقش آفرینی می کنند، اظهار داشت: تعداد بازیگران این نمایش ۶۴ نفر است که تمامی آنها آماتور بوده و برای اولین بار به روی صحنه می روند.

ایرانزاد ادامه داد: فراخوان اصلی این نمایش برای انتخاب بازیگران اردیبهشت ماه امسال به انجام رسید که طی آن یکهزار و ۴۰۷ نفر متقاضی شدند و در نهایت ۱۹۸ نفر و در مرحله پایانی ۶۴ نفر برای بازی در نمایش برگزیده شدند.

وی دلیل انتخاب زبان ترکی برای نمایش فوق را استقبال تماشاگران از نمایش های زبان مادری بیان کرد و گفت: من علاقه خاصی به اجرای زبان مادری و ترکی دارم و حتی کارهایم را ابتدا به پدر و مادر خود عرضه می کنم که زبان آنها ترکی است و چون تئاتر ارتباط مستقیم و زنده با مخاطب دارد، بنابراین احترام به ذائقه آنها واجب و ضروری است.

رسول ایرانزاد مدت اجرای این نمایش کمدی را یک ساعت و ۴۵ دقیقه اعلام کرد و افزود: در صورت استقبال تماشاگران تبریزی می توانیم روزهای دوم و سوم اجرا را نیز تدارک ببینیم.

کد خبر 1329319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =