نظر کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ درباره ایده استعفا دادن روحانی /روزی که مجلسی‌ها به احمدی‌نژاد خندیدند

فارس نوشت:عضو هیئت مؤسّس حزب کارگزاران به پیشنهاد عباس عبدی از تئوریسین‌های جریان اصلاحات مبنی بر استعفای روحانی واکنش نشان داد و گفت که این کار پوست خربزه انداختن زیر پای رئیس‌جمهور است.

سیدمصطفی هاشمی طبا که از اعضای هیات موسس حزب کارگزاران است و سال ۹۶ در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا بود، درباره پیشنهاد استعفای رئیس جمهور گفت: آنها که می‌گویند روحانی استعفا دهند چرا نمی‌گویند که استعفا دهد که چه بشود؟

وی معتقد است که پیشنهاد استعفای حسن روحانی پوست خربزه انداختن زیر پای وی است. می‌خواهند او را به سمت استعفا هل بدهند. 

این نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری تاکید کرد: می‌گویند روحانی استعفا کند در حالی که می‌دانند اگر حسن روحانی استعفا کند نخست در کشور تلاطم سیاسی ایجاد می‌شود و دوم اینکه به نظر من هر کسی بیاید فرقی نخواهد داشت از این رو معتقدم طرح این موضوع غیرمتفکرانه و بی‌نتیجه است. 

وی ادامه داد: روحانی نباشد چه کسی می‌خواهد باشد چه راست بیاید چه چپ بیاید از نظر من فرقی نمی‌کند. 

وی در پاسخ به اینکه «هر کسی بیاید تفاوتی ندارد، یعنی چه ؟» گفت: منظور من این است که هر کسی که بیاید آنچه در مملکت می‌گذرد تغییر نخواهد کرد چون مشکل ما سیاست‌های اجرایی در مملکت است. نگاه کنید با یک باران اهواز و آبادان و بوشهر را آب برده است. این به این معنی است که ما به فکر مردم و مملکت نبوده‌ایم. به فکر نشست زمین، جنگل و مراتع نبوده‌ایم. 

هاشمی طبا با بیان اینکه دغدغه من حفظ ایران است خاطرنشان کرد: چرا باید شهری مثل آبادان با یک بارندگی زیر آب برود؟ آیا ما نمی‌توانستیم در این مدت چاره ای بیندیشیم. بنابراین دولت‌ها به فکر بهبود زیستگاه ما نبودند. بنابراین  به حفظ زیستگاه بی‌توجهی شده و ما در این چهل سال انواع و اقسام روسای جمهور را دیده و آزمایش کرده‌ایم اما می‌بینید که فقط ۱۵ درصد از برنامه‌های پنج‌ساله ما تحقق یافته است.

عضو هیئت موسس حزب کارگزاران گفت: آقای احمدی نژاد که برنامه پنج ساله را خمیر کرد و مجلسی‌ها هم خندیدند و گفتند عجب خمیرکنی است از این رو معتقدم هر کسی بیاید فرقی ندارد چون ما در سیاست‌های کلی کشور راه درست را انتخاب نکردیم.

2727

کد خبر 1333244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =