مجموعه صنعتی الکتروژن ازجمله بزرگ‌تر تولیدکنندگان الکتروموتور در خاورمیانه

مسعود ارادتمند-بانک توسعه صادرات ایران در راستای اهداف از پیش تعیین شده خود در حوزه حمایت از بنگاه های صادراتی، تسهیلات ارزان قیمت خود را در اختیار این واحد تولیدی قرار داده است.

به گزارش خبرآنلاین  استان البرز علی اوغانی رئیس بانک توسعه صادرات شعبه کرج در بازدید از شرکت الکتروژن گفت: این بنگاه تولیدی یکی از واحدهای صادرات محور خوشنام در عرصه صنعت کشور است که از سال ۹۲ تا کنون در زمره مشتریان بانک توسعه صادرات ایران قرار دارد.
رئیس بانک توسعه صادرات شعبه کرج خاطرنشان کرد: این بنگاه تولیدی به طور متوسط طی سه سال اخیر ۵۰ میلیون دلار صادرات داشته که به لحاظ کیفیت قابل رقابت با محصولات درجه یک جهان است.
وی افزود: این واحد تولیدی تا کنون ۳۰۰میلیارد ریال ال سی و ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش از شعبه کرج بانک توسعه صادرات ایران دریافت کرده و تمامی اقساط آن را در سررسید و با ایفای کامل تعهد صادراتی تسویه نموده است.اوغانی گفت: بانک توسعه صادرات ایران در راستای اهداف از پیش تعیین شده خود در حوزه حمایت از بنگاه های صادراتی، تسهیلات ارزان قیمت خود را از محل منابع تلفیقی( منابع صندوق توسعه ملی و منابع بانک) با نرخ ۱۴.۵ درصد در قالب سرمایه در گردش در اختیار این واحد تولیدی قرار داده است.جعفر علیزاده، عضو هیات مدیره شرکت الکتروژن در جمع خبرنگاران حاضر در این مجموعه گفت: مجموعه صنعتی الکتروژن ازجمله بزرگ‌تر تولیدکنندگان الکتروموتور در خاورمیانه است که با داشتن کادری مجرب و باتجربه و خط‌های تولید اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دارای ظرفیت کافی برای تأمین و تولید انواع الکتروموتور و انواع پمپ آب موردنیاز صنایع مختلف است.
این مجموعه در سال 1367 با سرمایه ۲ هزار ملیارد تومان در شورآباد دایر شد و در سال 1380 با تغییر کارخانه به محل جدید به فعالیت خود ادامه داد، شرکت الکتروژن به با دارا بودن خطوط تولید اتوماتیک و همچنین داشتن واحدهای قالب‌سازی منحصربه‌فرد در ایران قادر به تولید دقیق‌ترین و پیچیده‌ترین قالب و ابزارهای خط تولید است.
علیزاده گفت: ۶ کارخانه زیر مجموعه شرکت الکتروژن مشغول تولید هستند و 50 درصد محصولات این بنگاه مستقیما به کشورهای همجوار چون ترکیه، پاکستان صادر می شود و بنا داریم به بازارهای مصر، عربستان نیز به صورت غیر مستقیم ورود کنیم.
وی افزود: این شرکت ۶۰۰ نوع محصول دارد و سالانه بین ۱۵ تا ۲۰ محصول جدید با مزیت رقابتی قابل توجه تولید و به بازار عرضه می کند و قابل رقابت با بهترین برندهای دنیا از جمله زیمنس بوده به نحوی که به زمینس ایران شهره است.
به گفته علیزاده تولیدات این واحد شامل الکتروموتورهای صنعتی و خانگی می شود از جمله الکتروموتور ماشین لباسشویی، فن‌کوئل، مشعل و پکیج که همگی جایگاه خوبی در بازارهای داخلی و خارجی دارند؛ شرکت الکتروژن با تولید اولین تولیدکننده الکتروموتورهای راندمان بالا (High Efficient) فصلی نو در فن‌آوری صنعت الکتروموتور سازی کشور به وجود آورده و برای حداقل ۱۶۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.
 کلیه محصولات شرکت الکتروژن دارای نشان استاندارد CE از اتحادیه اروپا بوده و ۸۵ درصد مواد اولیه تولید آن داخلی است و در حال حاضر سی نمایندگی این شرکت در سراسر کشور، تولیدات خود را مستقیما به کارخانجات عرضه می کنند.

46

کد خبر 1353758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =